ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šamorín v nedeľu vyzve Petržalku. Druholigisti si zmerajú sily netradične
zdroj: facebook/fcpetrzalka

Šamorín v nedeľu vyzve Petržalku. Druholigisti si zmerajú sily netradične

Prerušená Fortuna liga, druhá liga i mládežnícke futbalové súťaže na Slovensku. Ani napriek tomu ale nie je úplne nemožné živiť športového ducha. Dôkazom je počin účastníkov II. ligy FK ŠTK 1914 Šamorín a FC Petržalka, ktorí si už počas tejto nedele zmerajú sily vo futbale. Samozrejme, má to háčik.

Pre šíriaci sa koronavírus je zakázaná organizácia športových podujatí. Hráči trénujú individuálne, zápasy sa nekonajú. V modernej dobe si však dokážu hráči zmerať medzi sebou sily aj na diaľku. Bez toho, aby boli spolu v jednej miestnosti. Presne to urobia aj futbalisti Šamorína a Petržalky. Druholigisti si to medzi sebou rozdajú na diaľku - v nedeľu totiž usporiadajú minizápas na herných konzolách cez internet.

"V situácii, keď tímy naprieč všetkými športami nie sú schopné vykonávať svoju profesiu, sme chceli priniesť chalanom trochu rozptýlenia a zároveň ukázať, že napriek tomu, že nemôžu robiť to, čo majú najradšej, je stále veľa možností, ako sa zabaviť a byť zodpovední voči sebe i okoliu. Prajeme všetkým fanúšikom ŠTK Šamorín i všetkým obyvateľom pevné zdravie," vyhlásil športový riaditeľ Šamorína Csaba Horváth na oficiálnom webe ŠTK. 

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk