ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Koronavírus mení plány, UEFA odložila dva zápasy Ligy majstrov
zdroj: facebook/UEFA Champions League

Koronavírus mení plány, UEFA odložila dva zápasy Ligy majstrov

Budúcotýždňové odvety osemfinále Ligy majstrov medzi Manchestrom City a Realom Madrid a Juventusom Turín a Olympiquom Lyon sa neuskutočnia v plánovanom termíne v utorok 17. marca. Dôvodom sú obavy z nového koronavírusu, keďže hráči Realu a Juventusu sú v karanténe.

Hráči kráľovského veľkoklubu mohli prísť v tréningovom centre Ciudad Real Madrid do kontaktu s jedným z basketbalistov "bieleho baletu", ktorého testovali pozitívne na nový koronavírus. Do karantény by mali povinne ísť všetci zamestnanci Realu Madrid, ktorí pracujú v tréningovom centre.

Taliansky klub sa ocitol v karanténe, keď koronavírus odhalili u jeho hráča Danieleho Ruganiho. Prvý hráč Serie A s touto diagnózou hral naposledy 22. februára, ale minulú nedeľu sedel s ostatnými náhradníkmi na lavičke v šlágri kola proti Interu Miláno. Za hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar. Rugani bol aj na lavičke v prvom osemfinálovom zápase LM v Lyone v stredu 26. februára.

Rugani je aj vôbec prvý známy prípad infikovaného futbalista z top líg Európy, navyše je aj reprezentant, za Taliansko nastúpil v siedmich zápasoch. Klub vydal informáciu, že Ruganiho izolovali a aj "všetkých, ktorí s ním boli v kontakte". V karanténe v rodnom Portugalsku musí zostať aj hviezdny Cristiano Ronaldo. Kanonier Juventusu po výhre 2:0 nad Interom odcestoval do Madeiry za matkou, ktorá mala začiatkom marca mozgovú príhodu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

HOKEJ.sk