ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Tisícky priaznivcov PSG fandili pred štadiónom, po zápase oslávili postup s hráčmi
zdroj: video, twitter.com/goal, twitter.com/benchwarmers

VIDEO: Tisícky priaznivcov PSG fandili pred štadiónom, po zápase oslávili postup s hráčmi

Prázdny dom, plný dvor. Odveta osemfinále Ligy majstrov medzi Parížom St. Germain a Borussiou Dortmund (2:0) sa síce odohrala pred prázdnym štadiónom pre obavy zo šírenia koronavírusu, napriek tomu sme ale mohli počuť intenzívne pokriky, chorály, piskot, radosť z gólov a vidieť i svetlice či ohňostroje. Ako to bolo možné?

Fanúšikovia PSG totiž dokázali, že nejaký zákaz ich len tak nezastaví. Tisícky priaznivcov sa v stredu večer zhromaždili pred Parkom princov v klubových dresoch, šáloch, s vlajkami a tiež veľkým transparentom "Náš jediný vírus je PSG!"

Počas stretnutia ich neustále bolo počuť, hoci nie vidieť a oni sami nevideli na hraciu plochu. Napriek tomu povzbudzovali, oslavovali, vypúšťali ohňostroje a svojmu tímu poskytli nesmiernu mentálnu silu. Francúzsky majster aj vďaka nim vyhral 2:0 a aj napriek prehre 1:2 z úvodného duelu sa mohol tešiť z postupu do štvrťfinále.

"Fanúšikovia boli fantastickí. Dali nám mnoho síl už pred zápasom. Spolu sme si zaspievali v autobuse aj cestou na štadión. Naše víťazstvo je aj pre nich," tešil sa po zápase kouč tímu spod Eiffelovky Thomas Tuchel. "Perfektná noc. S celou atmosférou, ktorá nás sprevádzala pred zápasom i počas neho, sme si dokázali udržať silnú mentalitu. Presne to si musíme aj uchovať," doplnil trénerove slová kapitán Parížanov Marquinhos.

Za priazeň fanúšikov napriek zákazu sa po stretnutí hráči poriadne odvďačili. Viacerí z nich si to namierili na kraj štadióna, z ktorého videli priamo na svojich podporovateľov. S vyzlečenými tričkami následne kričali spoločné pokriky, zapojili sa do spievania chorálov a prvý postup medzi najlepšiu osmičku od roku 2012 poriadne oslávili. Najintenzívnejšie oslavoval obranca Layvin Kurzawa, ktorý dokonca zišiel dole k fanúšikom a v kruhu si s nimi zaskákal.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Paris SG

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk