ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Strelcov gólový návrat po zranení: Takto som si to predstavoval
zdroj: skslovan.com

Strelcov gólový návrat po zranení: Takto som si to predstavoval

V polovici októbra sa talentovaný útočník Dávid Strelec nešťastne zranil v zápase reprezentácie do 21 rokov proti Francúzsku. Po súboji s jedným z protihráčov nešťastne dostúpil a utrpel zlomeninu dolnej časti ľavej holennej kosti v oblasti vnútorného členka. Okamžite bolo jasné, že do súťažného kolotoča sa vráti najskôr až na jar.

Prvý zápas po zranení z 15. októbra 2019 odohral Strelec cez víkend. V nedeľu výrazne pomohol „béčku“ bratislavského Slovana k dôležitému víťazstvu 2:1 nad Liptovským Mikulášom. V 56. minúte totiž po rohovom kope vyrovnával na priebežných 1:1. „Išiel som pred vysokého hráča, ktorého mal súper v strede päťky. Marek Rigo mi z rohu poslal výborný center a hlavou som loptu usmernil do siete,“ okomentoval pre skslovan.com Strelec, pre ktorého to bol šiesty gól v aktuálnom ročníku, druhý v II. lige: „Takýto návrat do hry som si predstavoval (úsmev). Vždy však chcem dosiahnuť viac a som na seba náročný. Dal som vyrovnávajúci gól, čo ma teší, no nevyužil som ďalšie dobré príležitosti, čo chcem do budúcna, samozrejme, zlepšiť." 

Dávid Strelec zranenie
Dávid Strelec utrpel nepríjemné zranenie v polovici októbra v reprezentačnom zápase (foto: futbalnet.tv)

„Belasí“ nezačali zápas na Pasienkoch dobre, v 15. minúte otvoril skóre hosťujúci Laura. Po zmene strán ale Strelec vyrovnal a v 71. minúte Žan Medved rozhodol o víťazstve predposledného tímu tabuľky, hoci jeho gólu predchádzalo ofsajdové postavenie. „Musíme si priznať, že prvý polčas nebol dobrý. Cez prestávku sme si v kabíne povedali určité veci a v druhom polčase sme už podali oveľa lepší výkon. Tri body sú veľmi cenné,“ uvedomuje si Strelec a na margo svojho výkonu dodáva: „Hralo sa mi vcelku dobre. Zo začiatku som mal mierne ťažkosti, no postupne som sa dostal do tempa. Samozrejme, cítil som herný výpadok. Už tri týždne trénujem naplno a bez obmedzení, no tréning a zápas sú dve rozdielne veci. Preto som ešte nejaké veci v zápase neurobil tak, ako by som chcel, no verím, že s každým ďalším tréningom to bude len lepšie.“

K nepríjemnému zraneniu sa už osemnásťročný mladík nechce vracať, naopak, pozerá sa iba dopredu. „Je to za mnou a som šťastný, že môžem hrať futbal, trénovať, prihrávať a strieľať góly. Na každom tréningu sa snažím robiť maximum, aby som sa opäť dostal do formy a bol platný pre Slovan. Viackrát sa mi stalo, že ma na ulici zastavili ľudia a popriali mi zdravie a skorý návrat na ihrisko. Je príjemné cítiť podporu od fanúšikov. Veľmi pekne im ďakujem a verím, že im spolu s celým tímom pripravíme ďalšie pekné chvíle,“ vyhlásil pre klubový web šikovný mládežnícky reprezentant, ktorého meno sa v zime spájalo s prestupom do Talianska.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk