ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rozhodla: Slovan zaplatí pokutu 300 eur, Trnava viac než trojnásobok
zdroj: facebook/FC Spartak Trnava

Disciplinárka rozhodla: Slovan zaplatí pokutu 300 eur, Trnava viac než trojnásobok

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) zasadala aj po druhom jarnom kole najvyššej súťaže Fortuna ligy a rozhodla o viacerých hráčskych trestoch či sankciách pre kluby.

Spomedzi futbalistov obišiel najhoršie, a teda s najvyšším trestom kapitán Nitry Pavol Farkaš. Skúsený stopér sa previnil udretím súpera hlavou do hlavy v prerušenej hre v stretnutí proti Michalovciam. DK mu udelila stopku na výkon športu až na tri týždne. Jedno súťažné stretnutie si po dvoch obdržaných žltých kartách, a teda vylúčení počas víkendových konfrontácií, odsedia aj András Schäfer z Dunajskej Stredy a Kyriakos Savvidis z Michaloviec.

Čo sa týka hráčskych absencií v najbližších dueloch, ďalšie prichádzajú po celkovo piatich nazbieraných žltých kartách. Do najbližšieho zápasu nezasiahnu Seničania Joss Moudoumbou Didiba a Tenton Yenne. Počas víkendu si kopačky neobuje ani obranca Dunajskej Stredy Danylo Beskorovainyi. Pri spomenutej Senici sa ešte musíme pozastaviť v súvislosti s futbalistom Joaom Franciscom Favarom Amaralom, ktorý sa previnil užívaním zakázaných látok. Trestom je pozastavenie výkonu športovej činnosti na jeden rok, čo DK SFZ deklarovala ešte koncom januára. Favaro sa voči tomuto verdiktu odvolal. Disciplinárka odvolaniu však v plnom rozsahu nevyhovuje a podľa čl. 84/8 DP predkladá vec odvolacej komisii SFZ.

Senica - Trnava - Senica gól radosť
Senica - Trnava (TASR)

DK SFZ tiež rozhodla o viacerých upozorneniach, pokarhaniach či pokutách pre kluby. V stretnutí Zlaté Moravce - Sereď bola fanúšikmi použitá pyrotechnika, za čo si FC ViOn vyslúžil upozornenie, ŠKF zase pokarhanie. Finančný trest neobišiel Slovan Bratislava. Úradujúci majster síce nezaplatí ani euro za vulgárne pokriky a zapálenie vlajky v sektore hostí počas zápasu s Trenčínom, prispeje však sumou 300 eur za vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ a zapálenie šálov v sektore hostí ešte počas derby s Trnavou v prvom jarnom kole. Spartak ale obišiel horšie. Za vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ a použitie pyrotechniky s následným prerušením stretnutia a nedostatočnú bezpečnostnú službu v derby zaplatí disciplinárke 700 eur. Bez pokuty sa to nezaobišlo ani v stretnutí na pôde Senice. Za vulgárne pokriky, hrubé urážky rozhodcu, vhodenie plastových pohárov a roliek papiera na hraciu plochu zaplatí vedenie "bílých andelov" 300 eur, čiže dohromady 1000 €. Informácie pochádzajú z najnovšej úradnej správy SFZ.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk