ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Púchov hlási prvé posily, káder vystužil o dvojicu talentovaných mladíkov
zdroj: facebook.com/MŠK Púchov

Púchov hlási prvé posily, káder vystužil o dvojicu talentovaných mladíkov

Do štartu jarnej časti druhej ligy zostáva presne týždeň a svoje nové akvizície začína predstavovať už aj MŠK Púchov. Vedenie klubu našlo posily v AS Trenčín a MŠK Žilina, odkiaľ priviedlo dvojicu talentovaných mladíkov na hosťovanie do konca sezóny.

Prvou novou tvárou v kádri trénera Vladimíra Cifraniča je 19-ročný ofenzívny krídelný záložník Michal Petráš. Kmeňový hráč AS Trenčín si v minulej sezóne zahral aj za A-tím, keď nastúpil v prvom barážovom dueli o Fortuna ligu na pôde Popradu. Počas jesennej časti aktuálneho ročníka hosťoval v treťoligovom Interi Bratislava, pre príchod do Púchova sa rozhodol z viacerých dôvodov. "Pre MŠK som sa rozhodol hlavne kvôli možnosti hrať v kvalitnej druhej lige. Svoj podiel zohrala aj funkcia trénera Cifraniča, ktorý chce hrať útočný kombinačný futbal a poznáme sa už dlhšiu dobu," prezradil pre oficiálny klubový facebook Petráš.

"Hráčsky káder hodnotím pozitívne. Je tu veľa šikovných chalanov. S niektorými som v minulosti hrával. Sú tu aj ďalší mladí chalani, ale čo je dôležité sú tu aj skúsení hráči, ktorí si už vo futbale niečo preskákali. Môj osobný cieľ je prebojovať sa do zostavy, pravidelne hrávať a pomôcť tímu svojou hrou k úspešným výsledkom,"
dodal mladý slovenský záložník.

Michal Petráš
Michal Petráš sa pre Púchov rozhodol hlavne kvôli možnosti hrať v kvalitnej druhej lige (foto: astrencin.sk)

Druhou novou akvizíciou Púchova je 21-ročný pravý obranca Branislav Šušolík. Odchovanec MŠK Žilina strávil jesennú časť v druholigovej rezerve, vplyvom zranení však odohral len štyri zápasy. Mladý zadák má už skúsenosti aj s Fortuna ligou, ku ktorej pričuchol u „šošonov“ i v rámci hosťovania v Senici.

"Zo všetkých ponúk mi prišiel Púchov ako najvhodnejší. Sú tu mladí hráči, niektorí z nich hrávali so mnou v Žiline, skúsený tréner Cifranič a príjemné prostredie. Sledoval som Púchov už predtým a zaujala ma atraktívna hra akou sa chce prezentovať. Snažíme sa hrať kombinačným futbalom, ktorý mi je blízky. Moje prvé pocity sú super. Tréningy majú dobrú úroveň, podmienky na trénovanie taktiež, spoluhráči a realizačný tím ma prijali dobre od prvého dňa. Všetko v klube je na profesionálnej úrovni, čo je veľké pozitívum,"
teší sa mladý slovenský obranca. 

Branislav Šušolík
Branislav Šušolík túži v Púchove reštartovať svoju kariéru (foto: fksenica.eu)

Do Púchova si to namieril s túžbou po novom začiatku. "Mojim osobným cieľom je v Púchove reštartovať moju kariéru, keďže som si prešiel ťažkým obdobím spojeným so zraneniami. Dostať sa do dobrej formy a v lige pomôcť klubu vyhrávať zápasy. Som vďačný, že ma Púchov oslovil, aby som tu mohol pôsobiť a zlepšovať sa. Toto pôsobenie beriem v mojej kariére ako krok vpred," uzavrel Šušolík.

Púchov sa po sedemnástich zápasoch nachádza s dvadsaťjeden bodmi na desiatej priečke druhej najvyššej súťaže. Pred zostupovou zónou však má len trojbodový náskok.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Púchov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rakúsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk