ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ramos ako synonymum červenej karty? Vyrovnal jeden rekord, no od absolútneho má ešte ďaleko
zdroj: TASR/AP

Ramos ako synonymum červenej karty? Vyrovnal jeden rekord, no od absolútneho má ešte ďaleko

Nie je rekord ako rekord. Sergio Ramos sa v Lige majstrov postaral o zápis, ktorým sa zrejme nepochváli. Po tom, ako obdržal červenú kartu v stredajšom osemfinálovom dueli proti Manchestru City (1:2), dorovnal jeden rekordný zápis a je veľmi blízko k tomu, aby atakoval "najlepších" v neslávnych tabuľkách.

Skúsený futbalový obranca dostal už svoju štvrtú červenú kartu v rámci najprestížnejšej kontinentálnej klubovej súťaže. Dorovnal tak rekord dvojice hráčov Zlatan Ibrahimovič - Edgar Davids, ktorí počas svojej profesionálnej kariéry tiež obdržali štyri červené karty v LM, čo je absolútny rekord súťaže. Na tróne už teraz sedí trojica známych futbalistov vrátane Sergia Ramosa, ktorý sa proti ManCity previnil faulom na Gabriela Jesusa v 86. minúte a následne musel predčasne opustiť ihrisko a nepredstaví sa v dôležitej odvete.

Viacerých fanúšikov tento fakt a rekord zrejme neprekvapí. Meno 33-ročného španielskeho stopéra sa spája s červenými kartami veľmi intenzívne. Niektorí fanúšikovia označujú Ramosa za synonymum pre farbu karty, ktorú futbalisti netúžia vidieť v rukách rozhodcu. "Vedeli ste, že Sergio Ramos nikdy nedostal dve červené karty v jednom zápase? Masívny rešpekt," znie jeden z vtipov na jeho adresu, ktorý už dlhodobo koluje sociálnymi sieťami. Futbaloví fanúšikovia s ním vyrukujú vždy, keď si to zadák "bieleho baletu" namieri predčasne pod sprchy. A vytiahnuť ho mohli už poriadne často.

Ak sa pýtate, koľko červených kariet obdržal Ramos počas celej svojej kariéry, máme pre vás odpoveď. Súčasný kapitán Realu i španielskej reprezentácie bol vylúčený dohromady už 26-krát. To nie je vôbec málo. Ide však o svetový rekord? Ani zďaleka nie. V rámci profesionálneho futbalu sú na svete ešte dvaja hráči, ktorí videli od hlavného arbitra červenú kartu častejšie.

Môžeme očakávať, že Ramos ešte poskočí na druhé miesto. Na ňom totiž sídli Francúz Cyril Rool. Bývalý stredopoliar je už dnes na dôchodku vo veku 44 rokov. Ako aktívny hráč tímov Olympique Marseille, AS Monako či Bordeaux videl červenú kartu na svojom konte 27-krát. Rool bol známy ako nekompromisný záložník, ktorý sa nebál vyhrotených konfliktov a často slovne aj ručne atakoval svojich oponentov. Niekedy ich uzemnil aj v štýle karate. Aj žltých kariet nazbieral poriadne veľa (187). Čo sa týka tých červených, Ramosovi stačí jedno vylúčenie na historickú striebornú priečku.

Prvé miesto okupuje menej známy hráč. Historickým rekordérom v tejto štatistike je Kolumbijčan Gerardo Bedoya. Svoju kariéru zasvätil defenzívny záložník domácim tímom Atlético Nacional, Millonarios či Santa Fe. V Argentíne si zase obliekal dresy tímov Boca Juniors, Racing a Colón. Počet vylúčení na jeho konte? Priam neuveriteľných 46. Zaujímavé tiež je, že ako aj začínajúci asistent trénera bol rozhodcom predčasne poslaný do šatne, a to po 20 minútach hry. Sergio Ramos sa tak musí poriadne "snažiť", aby zosadil z trónu najväčšieho kráľa, ktorého meno môže byť skutočným synonymom pre červenú kartu.

TOP 5 hráčov s najväčším počtom obdržaných červených kariet:

1. Gerardo Bedoya - 46

2. Cyril Rool - 27

3. Sergio Ramos - 26

4. Alexis Ruano Delgado - 22

5. Paolo Montero - 21

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Manchester City

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk