ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Messi a Ronaldo do Miami? Beckham: Bolo by to skvelé
zdroj: TASR/AP

Messi a Ronaldo do Miami? Beckham: Bolo by to skvelé

V roku 2020 vstúpi do severoamerickej MLS nový klub z Miami. Jeho majiteľom je bývalý anglický reprezentant David Beckham, ktorý pomaly skladá káder na novú sezónu. V kuloároch sa čoraz častejšie objavujú špekulácie o tom, ktorí hráči by mohli jeho tím posilniť.

Inter Miami CF zatiaľ nemá v zostave žiadne veľké mená, tie najskôr pribudnú až počas letného prestupového obdobia. Čoraz častejšie je s klubom Davida Beckhama spájaný kanonier parížskeho Saint-German Edinson Cavani, ktorého januárový prestup do Atlética Madrid stroskotal. Nahlas sa však hovorí i o tom, že bývalý hráč Manchestru United či Realu Madrid lanári i hviezdnu dvojicu Lionel Messi - Cristiano Ronaldo.

„V Miami máme obrovské možnosti. Sme v kontakte s mnohými hráčmi, ktorí by mohli posilniť náš tím. Ako každý majiteľ, aj ja chcem tých najlepších futbalistov. Obdivujem Messiho a Cristiana Ronalda, sú to úžasní športovci. Ak by sme ich dokázali získať, bolo by to skvelé,“ vyhlásil Beckham v talkshow Fallon Tonight.

David Beckham
Klub Davida Beckhama čaká v nedeľu prvý zápas v MLS (foto: TASR/AP)

Prvý zápas novej sezóny čaká Inter Miami už v nedeľu 1. marca na pôde Los Angeles FC. „V tejto chvíli máme výbornú zostavu. Náš tím je zložený z mixu mladých i skúsenejších hráčov, ktorí sú hladní po úspechu. To, čo som sa za tie roky naučil pod vedením Sira Alexa Fergusona je, že ktokoľvek, koho chcete získať, musí do vášho klubu zapadnúť. Nie je to len o veľkom mene či osobnosti, ale o tom, ako to bude v mužstve fungovať. O to sa snažím,“ vysvetlil 44-ročný rodák z Londýna, no na záver jedným dychom dodal, že Messiho s Ronaldom by privítal s otvorenou náručou: „Ak by som ako majiteľ mal možnosť získať ich, bola by to naozaj vynikajúca príležitosť.“

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk