ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trebišov zbrojí do boja o záchranu, angažoval ďalšie tri posily
zdroj: facebook.com/Slavoj Trebišov

Trebišov zbrojí do boja o záchranu, angažoval ďalšie tri posily

Trebišov chce v jarnej časti druhej ligy zabojovať a odvrátiť zostupový scenár. Vedenie klubu preto po skúsenom českom brankárovi Michalovi Bártovi priviedlo ďalšiu trojicu posíl, pričom sa zameralo na obranné rady a stredovú formáciu.

Obranu Trebišova vystužila dvojica mien, ktorá už v aktuálne poslednom celku druhej najvyššej súťaže v minulosti pôsobila. Ako informuje oficiálna facebooková stránka klubu, prvým z nich je 27-ročný stopér Celestine Lazarus. 188 centimetrov vysoký nigérijský futbalista naposledy nastupoval v cyperskom Gönyeli SK. V Slavoji si zahral v sezóne 2018/2019, má však skúsenosti aj z poľskej Ekstraklasy či Fortuna ligy, v ktorej naskočil do piatich duelov v drese Michaloviec. Na Slovensku v minulosti taktiež hájil farby Moldavy, Spišskej Novej Vsi a Zvolena.

Po polroku strávenom v Humennom sa do Trebišova opäť vracia 20-ročný pravý obranca Peter Vojtovič. Mladý slovenský zadák nastúpil v druhej lige celkovo na 25 zápasov, v Slavoji bude pôsobiť do konca aktuálneho ročníka.

Peter Vojtovič
Peter Vojtovič (foto: facebook.com/Slavoj Trebišov)

Treťou akvizíciou je 24-ročný slovenský stredopoliar Adrián Leško, ktorý bude hájiť farby klubu do konca sezóny. Jesennú časť prebiehajúceho ročníka strávil v konkurenčnom Bardejove. Za ten odohral 15 zápasov, pričom strelil aj jeden gól. V minulosti okúsil Fortuna ligu v dresoch Michaloviec a Tatrana Prešov, istý čas pobudol i v košickej Lokomotíve. 

Adrián Leško
Adrián Leško (foto: facebook.com/Slavoj Trebišov)

Trebišov sa po sedemnástich zápasoch nachádza s dvanástimi bodmi na poslednom šestnástom mieste druhej ligy. Na dvanástu priečku, zaručujúcu záchranu, stráca aktuálne osem bodov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Humenné

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk