ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Infantino má veľké plány: Viac toptímov, viac súťaží a viac peňazí
zdroj: TASR

Infantino má veľké plány: Viac toptímov, viac súťaží a viac peňazí

Viac toptímov, viac súťaží a viac peňazí investovaných do futbalu. Také sú plány prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianniho Infantina na čele globálnej organizácie v ďalších rokoch. V dokumente s názvom "Vízia 2020-2023: skutočne globálny futbal" predstavil Švajčiar 11 bodov, o ktoré sa chce zo svojej pozície zasadiť. Informuje o tom agentúra SID.

"Tento dokument vysvetľuje, ako budeme pokračovať v modernizácii futbalu, ako túto hru ešte viac začleniť do spoločnosti a ako nastaviť kurz pre národné i klubové tímy zo všetkých kontinentov, aby držali krok na najvyššej úrovni,“ uviedol Infantino v súvislosti s požadovaným konceptom ďalšieho riadenia FIFA.

V rámci jedenástich bodov svojho programu spomína "udržateľný rast príjmov pre ďalšie investície do futbalu", modernizáciu pravidiel, rychlejší rast ženského futbalu, ale aj globalizáciu súťaží FIFA, či sociálnu anagažovanosť prostredníctvom futbalu. Bližšie informácie k jednotlivým oblastiam svojho programu šéf FIFA médiám neposkytol.

Odporúčame

HOKEJ.sk