ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mbappé s otvoreným listom pre mládež z chudobných francúzskych predmestí
zdroj: TASR

Mbappé s otvoreným listom pre mládež z chudobných francúzskych predmestí

Francúzsky futbalista Kylian Mbappé v stredu publikoval prostredníctvom sociálnych médií otvorený list, venovaný mladým ľuďom vo Francúzsku. Chce ním podporiť a povzbudiť mládež, ktorá podobne ako on vyrastá na predmestiach so zlou reputáciou. Informuje o tom portál sports.fr.

Chlapec z Bondy, teda predmestia na severovýchode Paríža priznáva, že v prostredí sídlisk ovplyvňuje život chudoba. "To ale neznamená, že nemôžeme snívať," upozornil. Preto vo svojom liste spomína kľúčové udalosti svojho života, ktoré ho doviedli v 21 rokoch k titulom a víťazstvám a verí, že jeho príklad môže inšpirovať druhých, aby sa nebáli nielen veriť, ale ísť za svojimi snami a lepším zajtrajškom.

Zároveň vo svojom liste upozorňuje na stereotypy v myslení verejnosti. "Ľudia často hovoria o predmestiach v negatívnom duchu, často hovoria o delikventoch, akoby sa tam priamo rodili. Tých, ktorí porušujú zákon však nájdete všade,“ skonštatoval. "A môžem vám povedať, že ako malý som často videl tých najtvrdších chlapcov z nášho predmestia, ako pomohli s nákupom mojej starej mame. Škoda len, že o tom sa nikde nehovorí, stále sa spomína len to zlé,“ dodal Mbappé.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Paris SG

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

HOKEJ.sk