ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajská Streda má náhradu za Vidu, angažovala maďarského útočníka
zdroj: dac1904.sk

Dunajská Streda má náhradu za Vidu, angažovala maďarského útočníka

V rovnaký deň, ako opustil Dunajskú Stredu produktívny ofenzívny univerzál Kristopher Vida, oznámil klub zo Žitného ostrova náhradu. Fortunaligový vicemajster potvrdil špekulácie a do svojho tímu angažoval skúseného maďarského zakončovateľa Krisztiána Németha.

Németh odštartoval svoju kariéru v rodnom meste, no profesionálny debut si odkrútil v MTK Budapešť. Vďaka štrnástim gólom v 37 zápasoch si ho všimol Liverpool, ktorý ho kúpil za 3 milióny eur. V Premier League ale za „The Reds“ nikdy nenastúpil, hosťoval v Blackpoole a v AEK Atény. Od roku 2010 vystriedal až deväť klubov. Pôsobil v gréckych celkoch Olympiacos FC a Olympiacos Volos, hosťoval v MTK Budapešť či v holandskom RKC Waalwijk. Úspešné obdobie strávil v inom holandskom klube Roda JC. V roku 2015 odišiel do USA, kde sa dohodol na spolupráci so Sportingom Kansas City, do ktorého sa o tri roky neskôr opäť vrátil. Medzi tým ešte hrával spolu s Vladimírom Weissom ml. za katarskú Al-Gharafu či v New England Revolution.

„Vyše desať rokov je Dunajská Streda pre mňa druhým domovom, pre mňa je to teda ako návrat do starého známeho prostredia. Počas všetkých tých rokov som pozorne sledoval účinkovanie mužstva a videl som aj to, akým očividným prerodom prešiel klub pod vedením Oszkára Világiho. Vždy som v kútiku duše veril, že si raz zahrám pred fanatickým dunajskostredským publikom a že sa naskytne príležitosť na prestup do DAC-u. Teraz to vyšlo a som veľmi šťastný,“ povedal pre klubový web Németh.

zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

Útočník prezývaný „Nemo“ od mládežníckych kategórií pravidelne reprezentoval Maďarsko, debut v seniorskom národnom tíme si odbil 29. mája 2010 v súboji proti Nemecku. Na konte má 35 reprezentačných štartov a 4 góly v najcennejšom drese. V Dunajskej Strede rozšíril enklávu maďarských futbalistov. Okrem spomenutého Schäfera v klube pôsobia aj Máté Vida, Zsolt Kalmár či Srb s maďarským pasom Dušan Lalatović.

„Krisztián si získal meno počas svojej klubovej a medzinárodnej kariéry. Už dlhšie sme boli v kontakte a teraz nadišiel čas na dohodu, kedy aj on túži ukazovať svoje kvality blízko domova. Želáme mu úspešné pôsobenie v DAC a sme presvedčení, že spoločne dosiahneme naše ciele,“ okomentoval príchod novej posily športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk