ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Špekulácie sa potvrdili, Kristopher Vida z Dunajskej Stredy do Poľska
zdroj: piast-gliwice.eu

Špekulácie sa potvrdili, Kristopher Vida z Dunajskej Stredy do Poľska

V pondelok sme vás na našom webe informovali o tom, že o ofenzívneho univerzála Dunajskej Stredy Kristophera Vidu prejavil záujem poľský klub Piast Gliwice. V stredu dopoludnia bol maďarský futbalista oficiálne predstavený ako nová posila aktuálne šiesteho tímu Ekstraklasy.

Dvadsaťštyriročný futbalista podpísal s modro-červenými zmluvu do 30. júna 2023. „Mám za sebou vydarenú jesennú časť, no dospel som do bodu, že potrebujem zmenu. Rozhodol som sa preto prijať ponuku Piastu Gliwice. Dúfam, že pomôžem tímu k čo najlepším výsledkom,“ nechal sa počuť K. Vida po podpise zmluvy v Piaste, ktorý obhajuje minuloročné prvenstvo v Ekstraklase: „Je to veľmi dobrý klub. Dôležité z môjho pohľadu je, že o mňa Piast prejavil záujem. Verím, že dôveru, ktorú do mňa ľudia v klube vložili, budem môcť splatiť na ihrisku.“

„Kristopher bol jedným z najlepších hráčov v Dunajskej Strede. Pravidelne vytvára šance a strieľa góly. Vyniká kvalitným driblingom a rýchlosťou. Čakajú ho najlepšie roky v kariére. Výhodou je, že môže nastúpiť na viacerých postoch v ofenzíve. Veríme, že zvýši konkurenciu v našom tíme a pomôže nám dosiahnuť čo najlepšie výsledky,“ okomentoval pre klubový web športový riaditeľ Piastu Gliwice Bogdan Wilk.

zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

Šikovný ofenzívny univerzál prišiel na Žitný ostrov v roku 2016 z De Graafschapu, pred tým pôsobil v Twente Enschede. V mládežníckych kategóriách reprezentoval Maďarsko, na pozvánku do seniorského národného tímu stále čaká. V aktuálnej sezóne odohral za žlto-modrých 19 zápasov, v ktorých strelil 7 gólov. V úvodnom jarnom kole proti Senici bol vystriedaný v 81. minúte, v sobotu v Ružomberku sledoval duel len z lavičky náhradníkov.

„Kris bol jedným z najhodnotnejších hráčov klubu pod novým majiteľom. Pamätám si na jeho prvú návštevu, práve v deň 21. narodenín, kedy sme búrali starý štadión. Zosobňoval rozvoj klub, jeho filozofiu a hodnoty počas predošlých rokov. Už navždy bude mať žlto-modré srdce. Nemohli sme mu zabrániť, aby využil túto príležitosť, a samozrejme, mu prajeme veľa šťastia. Kris zostane navždy v našich srdciach,“ povedal pre dac1904.sk športový riaditeľ klubu zo Žitného ostrova Jan Van Daele.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk