ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vyrieši DAC problémy v ofenzíve? Na lane má maďarského reprezentanta
zdroj: sportingkc.com

Vyrieši DAC problémy v ofenzíve? Na lane má maďarského reprezentanta

V úvodných dvoch kolách jarnej časti futbalisti Dunajskej Stredy nestrelili ani jeden gól. S koncovkou sa trápili už aj počas zimnej prípravy, čo sa vedeniu klubu podľa všetkého nepáči. Aj preto urgentne rieši zapeklitú situáciu. Ofenzívne rady žlto-modrých by mohlo vystužiť známe meno.

Podľa informácií portálu ma7.sk by na Žitný ostrov mohol zamieriť skúsený útočník Krisztián Németh. Tridsaťjedenročný rodák z Györu naposledy pôsobil v Sportingu Kansas City, momentálne je však bez klubu. Špekulácie o jeho príchode do Dunajskej Stredy posilnil fakt, že ho zastupuje rovnaká agentúra ako Andrása Schäfera, ktorý v zime posilnil DAC z talianskeho Janova. 

Krisztián Németh
Od roku 2010 pravidelne reprezentuje Maďarsko (foto: sportingkc.com)

Németh odštartoval svoju kariéru v rodnom meste, no profesionálny debut si odkrútil v MTK Budapešť. Vďaka štrnástim gólom v 37 zápasoch si ho všimol Liverpool, ktorý ho kúpil za 3 milióny eur. V Premier League ale za „The Reds“ nikdy nenastúpil, hosťoval v Blackpoole a v AEK Atény. Od roku 2010 vystriedal až deväť klubov. Pôsobil v gréckych celkoch Olympiacos FC a Olympiacos Volos, hosťoval v MTK Budapešť či v holandskom RKC Waalwijk. Úspešné obdobie strávil v inom holandskom klube Roda JC. V roku 2015 odišiel do USA, kde sa dohodol na spolupráci so Sportingom Kansas City, do ktorého sa o tri roky neskôr opäť vrátil. Medzi tým ešte hrával spolu s Vladimírom Weissom ml. za katarskú Al-Gharafu či v New England Revolution. 

Krisztián Németh
V Katare si Németh zahral po boku Vladimíra Weissa ml. (foto: qsl.qa)

Útočník prezývaný „Nemo“ od mládežníckych kategórií pravidelne reprezentoval Maďarsko, debut v seniorskom národnom tíme si odbil 29. mája 2010 v súboji proti Nemecku. Na konte má 35 reprezentačných štartov a 4 góly v najcennejšom drese. V Dunajskej Strede by rozšíril enklávu maďarských futbalistov. Okrem spomenutého Schäfera v klube pôsobia aj Máté Vida, Zsolt Kalmár či Srb s maďarským pasom Dušan Lalatović. Len v stredu mužstvo opustil ďalší hráč spoza južných hraníc Kristopher Vida, ktorý prestúpil do poľského Piastu Gliwice.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk