ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hazard miluje hamburgery a pizzu, Courtois má vysoké ego, spomína bývalý brankár Chelsea
zdroj: TASR/AP

Hazard miluje hamburgery a pizzu, Courtois má vysoké ego, spomína bývalý brankár Chelsea

Eden Hazard a Thibaut Courtois majú toho veľa spoločného. Obaja sú futbalisti z Belgicka, ktorí aktuálne hrávajú za Real Madrid, pričom spoločne pôsobili už v FC Chelsea. Tam sa od nich okrem iných mohol učiť aj mladý poľský brankár Marcin Bulka, ktorý je aktuálne súčasťou Paríža St. Germain.

Stále iba 20-ročný talent pôsobil v rokoch 2016-2019 práve v mládežníckych kategóriách "The Blues". Trikrát sa dostal aj na zápasovú súpisku A-tímu. Stamford Bridge opustil počas minulého leta, a teda v rovnakom čase ako spomenutý Hazard. Hviezdneho 29-ročného krídelníka ale v tejto sezóne sprevádzajú viaceré zdravotné problémy, pre ktoré nastúpil len do 15 súťažných zápasov za "biely balet". Fanúšikovia si tiež všimli, že po presune z Londýna do Madridu mierne pribral. Bulka našiel odpoveď, prečo to tak mohlo byť.

"Miluje hamburgery a pizzu, neustále som ho vídal v pizzériách. Nezaujíma ho nič okrem futbalu a vychutnávania pochutín," hovoril poľský gólman v rozhovore pre Foot Truck. Stravovacie návyky však v Premier League Belgičanovi nevyčítali. "V Chelsea s tým nebol žiaden problém, avšak v Reale Madrid, aj vzhľadom na aktuálne zranenia, to zrejme trochu prepískol s kilami navyše," doplnil Bulka.

Mladík medzi tromi žrďami tiež vytiahol niečo z kuchyne klubu aj na svojho pozičného rivala Courtoisa. Opora "Los Blancos" sa občas podľa Bulku správala egoisticky a svoje herné previnenia zvykne pripisovať iným. "Má príliš vysoké ego. Ak urobí nejakú chybu, putuje za koučom a začne mu vysvetľovať, že obranca nestál na správnom mieste, mal urobiť niečo úplne iné... Skrátka nie je schopný akceptovať fakt, že išlo o jeho chybu," prekvapil svojou úprimnosťou Bulka.

Hoci je už súčasťou PSG, na Chelsea má len pekné spomienky, a to vrátane na dvoch terajších hráčov Realu Madrid. Najradšej však spomína na skromného záložníka N'Gola Kantého. "Je skutočný motor celého tímu. Bez neho nemôžete odštartovať. Je tie veľmi skromný chlapík, nikdy sa nevystatuje. Aj keď získal s Francúzskom titul na MS 2018, bolo zábavné pozorovať ho, ako sa hanblivo usmieva do kamery, kým ostatní oslavovali vášnivo s fanúšikmi. On vždy chce, aby zažiarili iní. Avšak, ak by bežal maratón, pravdepodobne by predbehol aj toho atléta, ktorý ho odbehal za menej ako dve hodiny," poznamenal Bulka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk