ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Postup by bol zázrak, zápas si pozriem pri pohári vína, hovorí Hamšík pred výzvou Neapola
zdroj: TASR

Postup by bol zázrak, zápas si pozriem pri pohári vína, hovorí Hamšík pred výzvou Neapola

Keď bol Marek Hamšík hráčom SSC Neapol, zasiahol aj do zápasov Ligy majstrov proti slávnej Barcelone. V utorok budeme svedkami taliansko-španielskej konfrontácie už bez slovenského futbalistu, ktorý si však nenechá ujsť prestížny duel.

Málokto dáva "partenopei" šancu na úspech a prienik do štvrťfinále najprestižnejšej kontinentálnej súťaže cez veľkého favorita. Aj podľa rodáka z Banskej Bystrice by to bolo mierne prekvapenie. Ako však poznamenal, verí v silu mužstva. "Zázrak? Trochu aj áno, ale vo futbale je všetko možné. Neapol bol na Sao Paolo vždy vždy silný. Pamätám si, že sme zdolali Liverpool či Paríž St. Germain. Vidíte, akú má klub silu a pre Barcelonu to bude náročné," poznamenal Hamšík v rozhovore pre španielsky denník Marca.

Treidsaťdvaročný stredopoliar pri slovách o sile narážal aj na fakt, že Neapolčania vyhrali až šesť z ostatných siedmich súťažných zápasov a formu chcú potvrdiť aj proti "blaugranas". Úvod sezóny bol pritom rozpačitý a aj v domácej Serie A okupoval Hamšíkov bývalý zamestnávateľ spodnú polovicu tabuľky. "Neapol sa zlepšil pod novým trénerom Gennarom Gattusom, je kompaktnejší a uvidíme, či narobí Barcelone problémy. Tím sa iba teraz prebúdza, avšak je preň dôležité dostať sa do európskych pohárov," vyjadril sa Slovák.

Hamšík si aktuálne užíva predĺžené prázdniny. Štart čínskej ligy, v ktorej pôsobí, bol totiž posunutý pre šíriaci sa koronavírus. Napriek tomu v Neapole v utorok nebude. Zápas SSC si však nenechá ujsť. Sleduje duely tímu spod Vezuvu aj v Číne? "Je to priam nemožné vzhľadom na tamojší časový posun. Akonáhle som však v Európe, nenechám si ujsť ani jeden zápas. Domáci štadión bude dnes plný a pre tím bude veľkou motiváciou uspieť doma. Ja si zápas pozriem v pokoji pri pohári dobrého vína," prezradilo slovenské číslo 17 svoje plány.

Aký recept by mal podľa neho Neapol v tíme so Stanislavom Lobotkom namiešať, aby zdolal megafavorita? "Musíte na súpera zaútočiť a nebáť sa. Videli sme, že nie je nemožné, aby inkasovali góly, zároveň ale majú v tíme najlepšieho hráča na svete - Lionela Messiho. Dal štyri góly do siete Eibaru počas víkendu, každé stretnutie je však o inom a Neapol ho pokojne môže 'vymazať', ak dostane príležitosť," myslí si Hamšík.

Už proti Barcelone by mohol padnúť nový rekord. "Marekiaro" v 520 odohraných stretnutiach za Neapol zaznamenal 121 gólov do sietí súperov. O jeden menej má na konte Belgičan Dies Mertens. Ak by sa proti Kataláncom presadil raz, dorovná rekord svojho niekdajšieho spoluhráča. Pri dvoch trefách ho prekoná. Ako by reagoval slovenský reprezentant? "Dries ma prekoná a pogratulujem mu. Je to veľká vec. Bol som hrdý, keď som prekonal pôvodný rekord Diega Maradonu (115 gólov) a teraz je na Driesovi, aby prekonal mňa," odpovedal Hamšík a zároveň reagoval aj na otázku, komu podľa neho po jeho odchode koluje najviac v žilách neapolská krv: "Určite Lorenzovi Insignemu. Je Neapolčan a cíti klub vo svojej krvi na sto percent. Je dobrý kapitán, rozumie klubu, mestu aj fanúšikom."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk