ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Serie A v karanténe, koronavírus ohrozuje ligový program
zdroj: TASR/AP

Serie A v karanténe, koronavírus ohrozuje ligový program

Vedenie talianskej futbalovej ligy navrhuje kvôli hrozbe nákazy koronavírusom odohrať zápasy pred prázdnymi tribúnami.

"Prezident Serie A Paolo Dal Pino požiadal vládu, aby nerušila stretnutia v ohrozených oblastiach," informuje agentúra dpa. Obmedzenia by sa týkali regiónov Lombardsko, Benátsko, Piemont, Emilia-Romagna a Furlansko-Júlske Benátky. 

Cez víkend zrušili na Apeninskom polostrove štyri stretnutia najvyššej súťaže. Okrem duelov Serie A požiadala Talianska futbalová federácia (FIGC) o súhlas s odohraním štvrtkového stretnutia Európskej ligy UEFA medzi Interom Miláno a Ludogorcom Razgrad na štadióne Giuseppeho Meazzu pred prázdnymi tribúnami. 

"Prijímanie opatrení je správne, ale so zápasmi bez divákov nesúhlasím. Sú srdcom nášho športu a musíme sa s nimi deliť o zážitok. Musíme na tento problém nájsť iné riešenie," cituje agentúra SID slová trénera Lazia Rím Simone Inzaghiho

"Serie A v karanténe," napísal v pondelok denník Gazzetta dello Sport. Na utorok je naplánované rokovanie ministra športu Vincenza Spadaforu s predstaviteľmi národného olympijského výboru CONI. 

"Našou povinnosťou je podporovať vládu v záujme verejného zdravia," reagoval prezident CONI Giovanni Malago. Všetky tohtotýždňové podujatia v krajine zrušila Talianska lyžiarska federácia (FISI). Pôvodne sa zákaz súťaží týkal len regiónov Lombardska a Benátska, no funkcionári v pondelok rozšírili nariadenie celoplošne.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk