ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Opustí Kristopher Vida Dunajskú Stredu? Záujem hlásia Poliaci
zdroj: dac1904.sk

Opustí Kristopher Vida Dunajskú Stredu? Záujem hlásia Poliaci

Hoci vo väčšine európskych krajín sa už zimné prestupové okno zavrelo, výnimkou je Poľsko. Hráči môžu k našim severným susedom prestupovať až do 2. marca. Využiť to chce popredný tím Ekstraklasy Piast Gliwice, v ktorom pôsobí trojica Slovákov - František Plach, Tomáš Huk a Jakub Holúbek.

Ako informoval portál bumm.sk, šiesty tím priebežného poradia Ekstraklasy zameral svoju pozornosť na ofenzívneho stredopoliara Dunajskej Stredy Kristophera Vidu. Dvadsaťštyriročný rodák z Budapešti sa ocitol v hľadáčiku Piastu už v lete, no dnes to s jeho presunom k našim severným susedom vyzerá omnoho reálnejšie. Vida má momentálne platný kontrakt s DAC-om do leta 2022.

Šikovný ofenzívny univerzál prišiel na Žitný ostrov v roku 2016 z De Graafschapu, pred tým pôsobil v Twente Enschede. V mládežníckych kategóriách reprezentoval Maďarsko, na pozvánku do seniorského národného tímu stále čaká. V aktuálnej sezóne odohral za žlto-modrých 19 zápasov, v ktorých strelil 7 gólov. V úvodnom jarnom kole proti Senici bol vystriedaný v 81. minúte, v sobotu v Ružomberku sledoval duel len z lavičky náhradníkov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk