ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chéu ostro skritizoval svoj tím, Seničania venovali víťazstvo Ščasnému
zdroj: TASR

Chéu ostro skritizoval svoj tím, Seničania venovali víťazstvo Ščasnému

Ak by chceli pripísať remízu Seničanov v Dunajskej Strede náhode a mladíckej eufórii, druhé jarné kolo utíšilo všetkých skeptikov. Záhoráci tentoraz na domácej pôde zaskočili ďalšieho favorita a trnavský Spartak bojujúci o majstrovskú vetvu obrali o všetky body.

V Senici sa po týždni veľa nezmenilo. Klub potvrdil, že potenciálni noví majitelia nesplnili podmienky transakcie a sto percent akcií tak naďalej vlastní akcionár z Venezuely. Výplaty hráči stále nevideli a na otázku, kedy sa tak stane, nepozná odpoveď nikto. Juhoamerický majiteľ aktuálne pokračuje v snahe predať klub do nových rúk a podľa našich informácií by rokovania mali intenzívne prebiehať, no do konca jarnej časti sa pravdepodobne neukončia.

Senickí hráči si po zápase nechceli kaziť radosť, téme situácie v klube sa nechceli hlbšie venovať, sami vraj bližšie informácie nemajú. „Ako sa to celé posledné mesiace vyvíjalo, celú kabínu neuveriteľne zomklo. Povedali sme si, že jedna lastovička nám jar neurobí a po remíze v Dunajskej Strede musíme svoj výkon potvrdiť aj v domácom prostredí,“ poznamenal po zápase Marko Totka.

Jeden zo šiestich tínedžerov v základnej zostave Senice prízvukoval, že víťazstvo ultramladého tímu proti skúsenej a kvalitnej Trnave nebola náhoda. „Celý týždeň sme sa na nich poctivo pripravovali. Tréneri nás výborne nachystali, upozornili na ich nedostatky a každý dostal inštrukcie ako má hrať. Každý jeden z nás to spĺňal celý zápas,“ povedal zverenec trénera Patrika Durkáča. Na jeseň asistent Michala Ščasného sa stal štvrtým hlavým trénerom tímu v najbližších dvoch týždňoch. „V tomto smere nepociťujeme, že by sa niečo zmenilo. S trénerom sa poznáme, boli sme spolu celú zimnú prípravu. Určite nám chýba aj tréner Ščasný, ktorému by sme chceli venovať všetky štyri jarné body. Jemu patrí vďaka, ako nás na jar pripravil,“ odkázal Totka.

Po prekvapivom plnom zisku sa Seničania dostali na dosah majstrovskej vetvy, od 6. miesta ich delí len jeden bod. V tomto vyrovnanom boji je však až sedem tímov, medzi štvrtým Ružomberkom a desiatou Sereďou je rozdiel iba piatich bodov. „Určite sme nečakali, že sa to takto vyvinie a sme za to šťastní. Nerozmýšľame však týmto smerom. Ideme od zápasu k zápasu, čaká nás ťažký duel na náročnej pôde Pohronia a našou úlohou bude potvrdiť naše predchádzajúce výkony,“ hovorí člen mladého tímu, ktorý zaslúžene vytlieskal solídne zaplnený senický štadión. „Sme za ich podporu veľmi vďační. V mene celého tímu a klubu by som sa im chcel poďakovať, že nás prišli tak v hojnom počte podporiť a dúfam, že ich bude chodiť čoraz viac,“ doplnil Totka.

V úžase bol po zápase aj hosťujúci tréner Ricardo Chéu, ktorý vložil dôveru do rovnakých hráčov ako proti Slovanu. Už po polhodine pristúpil k striedaniu, krídelník Yao si urazene ani nepodal ruku so spoluhráčom a zamieril do šatne. Tradične zapálený trnavský kormidelník nedokázal dostatočne namotivovať svojich zverencov, ktorí si tak poriadne skomplikovali boj o hornú šestku. „Absolútne nerozumiem tomu, čo sa s tímom v prvom polčase stalo. Nevyhrávali sme súboje, prvú ani druhú loptu, boli sme leniví. Prístup hráčov nebol hodný značky tohto klubu. Povedal som im, že tento zápas bude ešte ťažší ako proti Slovanu. Zanalyzovali sme si Senicu, pripravovali sme sa, ale na ihrisku vyzeralo všetko úplne inak. Nezaslúžili sme si vyhrať. Nemôžem akceptovať tento postoj hráčov k povinnostiam, musíme sa k tomu postaviť a zobrať zodpovednosť. Hráči aj ja. Počas týždňa to musíme vyriešiť a najbližší duel so Zlatými Moravcami jednoznačne vyhrať,“ povedal Chéu na tlačovej konferencii.

Spartakovcov hnal celý zápas vpred zaplnený sektor hostí, po slabom výkone a prehre však neprišlo ani k ďakovačke a viacerí fanúšikovia svoje miesta predčasne opustili. „Ani sa im nečudujem. Určite čakali, že pôjdu zo Senice domov s pocitom víťazstva. Chcem sa im za celú šatňu ospravedlniť a verím, že im to o týždeň vynahradíme,“ povedal kapitán Erik Grendel dodávajúc: „Seničania vyhrávali väčšinu súbojov, vytvárali si šance a zaslúžene sa dostali do vedenia. Cez polčas sme si v šatni prízvukovali, že to takto nemôže pokračovať a aj keď naše šance prišli, kontaktný gól sme, žiaľ, nedokázali streliť. Celý týždeň sme si hovorili, že nemôžeme nič podceniť a napokon sme si asi mysleli, že sa Senica porazí sama. Čo sme teraz stratili, musíme dohnať doma s ViOn-om. Skomplikovali sme si to, ale čo sme si navarili, to si musíme aj zjesť.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk