ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan po výhre základnej časti kritizuje vlastný výkon. Trenčín po ôsmich góloch s nulou
zdroj: Silvia Turcerová

Slovan po výhre základnej časti kritizuje vlastný výkon. Trenčín po ôsmich góloch s nulou

V nevšedný dátum 22. 2. 2020 videli ľudia na Tehelnom poli dva góly, oba na domácej strane. Súboj dvoch najlepších ofenzív Fortuna ligy naplnil prístupom oboch strán svoj potenciál, mužstvá však zlyhávali v zakončení.

Slovan Bratislava - Trenčín (22.02.2020) (59 obrázkov v galérii)

Belasí môžu za svoje ôsme čisté ligové konto vďačiť najmä Dominikovi Greifovi. Opora Slovana sa vytiahla najmä v 14. minúte pri hlavičke van Kessela a o dvadsať minút pri individuálnej akcii Bukariho, v druhom polčase musel kryť aj strelu van Kessela v 54. minúte a Depetrisa tri minúty pred koncom. „Všetci sme si uvedomovali, aký výsledok dosiahol Trenčín minulý týždeň a akú majú kvalitu v ofenzíve. Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas a to sa potvrdilo. Najviac som sa asi zapotil pri tej hlavičke v 14. minúte, aj keď sa potom pískal ofsajd,“ povedal Dominik Greif. Tradičný hrdina Slovana ani po týždni nemohol výkon mužstva velebiť, sám cíti, že líder tabuľky a úradujúci majster má na viac. Neviem, či sme išli od tradičného derby výkonnostne hore. Vyhrali sme, to áno, ale po hernej stránky to z našej strany nebolo nič moc. Trenčín mal veľa šancí a v niektorých pasážach bol určite aj lepší. Najmä v prvom polčase sme sa trochu natrápili, ale aj to je futbal. Niekedy sa veziete na dobrej vlne a niekedy prídu zápasy, v ktorých musíte tie body vybojovať. Dôležité je, že sme domáci zápas doviedli do víťazného konca.“

Ján Švehlík 70 blahoželanie
Legendárnemu Švehlíkovi blahoželalo Tehelné pole k sedemdesiatke. (foto: Silvia Turcerová)

Zatiaľčo na strane Trenčína chyboval najmä hetrikový kráľ z minulého víkendu Bukari, na tej domácej sa zatiaľ trápi nováčik Ezekiel Henty. Nástupca Šporara viackrát zabrzdil dobrý protiútok tímu, v 10. minúte zahodil tutovku. Aj hviezdny Slovinec však v prvom polroku skóroval v belasom drese len trikrát, domáci fanúšikovia pri striedaní podporili svojho útočníka potleskom. „Henty má obrovskú kvalitu, ktorú dokázal už na sústredení v Turecku a verím, že ju preukáže aj v ligových zápasoch. Dúfam, že aj za tento polrok dá viac gólov, než dal svojho času Andraž,“ pochválil svojho zverenca tréner Slovana Ján Kozák mladší, ktorý po definitívnom spečatení prvenstva v základnej časti taktiež verí v lepšie výkony vo zvyšku jari. „Zo strany Trenčína i z našej strany sme videli hlavne v prvom dejstve viacero brejkových situácií a prečíslení. Na to, akých kvalitných hráčov majú obe mužstvá, nebolo finálne riešenie dostatočné. Tešíme sa z výhry základnej časti, ôsma nula v rade je tiež pozitívna. Verím však, že ďalšie zápasy budú z našej strany kvalitnejšie a ukážeme väčšiu kvalitu aj v ofenzíve,“ dodal.

Ezekiel Henty (Slovan Bratislava)
„Som rád, že proti dobrému a ofenzívnemu súperovi sme udržali nulu. Držím Trenčínu palce do zvyšku základnej časti, aby sa dostal do majstrovskej šestky, pretože takéto ťažké zápasy v nej chceme hrať,“ odkázal tréner Slovana Kozák. (foto: Silvia Turcerová)

Slovanisti zlomili zápas gólom zo štandardnej situácie v 25. minúte, druhý zásah pridal v 73. minúte Ratao pri krátkom alternovaní na hrote útoku. „Určite nikto nečakal, že budem prvým jarným strelcom tímu, predsalen majú obrancovia najmä inú robotu, proti Trenčínu dvojnásobne. Bola to najmä skvelá lopta od Davida (Holmana), ja som ju iba jemne tečoval,“ skromne povedal ľavý bek Vernon de Marco. Možno práve štandardky chýbali hosťujúcemu Trenčínu, aby nadviazali na osem gólov spred týždňa proti Michalovciam aspoň jedným zásahom. Tentoraz vyšli naprázdno, v nedeľu ich môže v tabuľke preskočiť trnavský Spartak. „Boli na našej strane lepšie aj horšie výkony, ale prístup všetkých chalanov bol v poriadku. Rozhodla efektivita v zakončení a kvalita vo finálnej fáze. Mali sme totiž dosť šancí na to, aby sme góly strelili. Vypracovali sme si na ihrisku úradujúceho majstra a najlepšieho tímu ligy veľké množstvo šancí, a to vnímam pozitívne. Teraz musíme už myslieť na ďalší krok,“ zhodnotil pre ProFutbal.sk kormidelník AS Trenčín Norbert Hrnčár.

Slovan Bratislava ďakovačka (Filip Lichý)
Filip Lichý na svojej prvej ďakovačke pri premiére za A-mužstvo. (foto: Silvia Turcerová)

Na Slovákov 3:3

Na oboch stranách nastúpila medzi legionármi dvojica slovenských futbalistov. Na domácej strane brankár Dominik Greif a pravý bek Lukáš Pauschek, na hosťujúcej obrancovia Martin Šulek a Richard Križan. Ďalší dvaja Slováci naskočili z lavičky, z trenčianskej bývalý reprezentant David Depetris, inak rodák z Argentíny, na strane Slovana si pripísal premiérový štart odchovanec Filip Lichý. „Veľmi si vážim, že som si mohol obliecť belasý dres v majstrovskom zápase. Určite som najprv cítil nejakú nervozitu, ale ako som stúpil na ihrisko, tak všetko opadlo. V Turecku sme sa s chalanmi navzájom spoznali, takže sme dobre zohratí. Cítil som sa fantasticky a najmä ma potešilo, keď som počul moje meno skandovať z nášho kotla. Verím, že v budúcnosti pridám viacero minút a dobrých výkonov,“ povedal po zápase spokojný mladík Lichý.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk