ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ako na oranisku. Zlý terén nepomohol Pohroniu ani kvalite: Čo najmenej takýchto zápasov
zdroj: facebook.com/fkpohronie

Ako na oranisku. Zlý terén nepomohol Pohroniu ani kvalite: Čo najmenej takýchto zápasov

"Verím, že zápasov na takýchto zlých ihriskách bude čo najmenej." Veta žilinského brankára Dominika Holeca dokonale vystihla stretnutie na ihrisku Pohronia. V tieni výhry favorizovaných hostí 1:0 vyčnieval práve nekvalitný, až dezolátny terén plný bahna a rozkopanej pôdy, pripomínajúci skôr oranisko. Veľa futbalovej krásy diváci v sobotu nevideli, bojovnosť však áno. A prekvapivo aj miernu hernú dominanciu tabuľkovo posledného Pohronia.

Výhoda, ktorá nepomohla

Terénnu nevýhodu chcel tím zo Žiaru nad Hronom premeniť na svoju výhodu. "Ihrisko bolo na hrane. Musím ale povedať, že nášmu tímu také podmienky viac vyhovujú. Žilina je technické mužstvo, my sme jej to chceli čo najviac sťažiť," skonštatoval po stretnutí domáci kapitán Lukáš Pellegrini. S jeho slovami vyslovil súhlas aj spoluhráč z útoku Patrik Abrahám. "Vedeli sme, že Žilina to bude mať ťažké na takomto teréne, lebo sú zvyknutí na niečo iné."

A nováčikovi Fortuna ligy to vychádzalo. Napokon zvíťazil. Teda, aspoň v štatistickom meradle. Držanie lopty v pomere 54:46 a strely na bránku 8:4. Na góly však bolo napokon 0:1, a to napriek snahe žlto-modrých vybojovať si tri body a zbaviť sa dna tabuľky. "Mali sme šance a vedeli, čo chceme hrať. Dali sme do toho všetko, chýbalo nám trochu šťastia, aby sa to priklonilo na našu stranu. Bez gólu nemôžeme bodovať," zhodnotil Abrahám. Podľa Pellegriniho rozhodli väčšie skúsenosti hostí. "Žilina vyťažila z minima maximum. My sme mali viac šancí či pološancí. Tu sa ukázala skúsenosť súpera. Z jednej lepšej šance dokázal skórovať. My sa na jeden gól narobíme a nie a nie to tam padnúť."

Pohronie - Žilina
Na ťažkom teréne sa nehral atraktívny kombinačný futbal. (foto: facebook.com/fkpohronie)

Po remíze na pôde Nitry (0:0) tak Pohronie body nevydolovalo, hoci sa prezentovalo sympatickým výkonom. To si uvedomoval a pochvaľoval aj tréner Mikuláš Radványi. "Mojim hráčom nemám príliš čo vytknúť, a to i napriek tomu, že prehrali. Odohrali dobrý zápas na ťažkom teréne. Bol to zápas o jednom góle, strelil ho súper, preto sme prehrali. Ak však dokážeme odohrať s takýmto súperom vyrovnanú partiu celých 90 minút, tak si myslím, že proti ďalším mužstvám to bude ešte lepšie," našiel pozitíva lodivod domácich s dodatkom, že domáci sa musia zlepšiť vo finálnej fáze. Na jar medzi elitou nestrelili ešte ani gól.

Výhra na úkor kvality

Žilinčanom, zvyknutým hrať na umelej tráve, zlý terén nevyhovoval. Napriek tomu bodovali naplno v treťom stretnutí po sebe. "Sú to veľmi cenné body z ihriska u húževnatého súpera na veľmi ťažkom teréne. Veľakrát to nebolo ani tak o futbale než o bojovnosti. My sme teda veľmi radi, že sme to zlomili a zápas sme vyhrali," vyjadril sa Holec, ktorý ešte koncom prvého polčasu prišiel aj pre terén k nešťastnému kontaktu s obrancom Žiarčanov Jánom Hatokom. Ten sa musel porúčať z ihriska. "Mrzí ma, že som Hatoka pri mojom výskoku zranil, za čo sa mu ospravedlňujem a želám mu skoré uzdravenie," poslal odkaz svojmu súperovi.

Pohronie vyhralo na držanie lopty i strely na bránku, nie však na góly. (foto: facebook.com/fkpohronie)

V prospech "šošonov" napokon rozhodol gólom v 75. minúte mladý Dawid Kurminowski. Iba jedenásť minút na ihrisku mu stačilo na strelenie svojho druhého presného zásahu v sezóne. "Nebolo tam veľa futbalovej krásy. Ihrisko nenapomohlo tomu, aby diváci videli kvalitný zápas, ale tešíme sa, že nám to tam aspoň raz padlo. Museli sme viac behať, vyhrávať veľa súbojov, čo sa možno ukázalo ako rozhodujúce. Pri góle som ťažil z dobrej prihrávky Baliho, a hoci to obranca súpera ešte priťukol, išlo o gól z našej réžie," povedal Poliak s dodatkom, že je šťastný za každú minútu na ihrisku.

Nespokojnosť s ihriskom, no spokojnosť s tromi bodmi vyjadril aj tréner žlto-zelených Pavol Staňo. Pod novým koučom má doposiaľ MŠK bilanciu dvoch výhier so skóre 4:0. "Ťažko hodnotiť úroveň hry, ihrisko nebolo ideálne, takže ani spôsob hry nemohol byť. Jeden tím chcel hrať futbal, druhý zvolil skôr silovejší štýl. Chalani však boli nastavení na bojovnosť, ukázali srdce a aj cez chyby, ktoré boli na takom ihrisku normálne, sme sa s tým popasovali celkom fajn. Dôležité sú tri body," hovoril Staňo, ktorý na ihrisko poslal v 90. minúte iba 19-ročného záložníka Patrika Iľka, pre ktorého to bol prvý štart vo FL. "Pracuje v tréningu naplno, zaslúžil si štart a svojím štýlom platil na súpera v záverečných minútach. Nula vzadu teší, ale ja som tréner, ktorý hlavne chce, aby sme dali viac gólov než súper. Víťazstvo je cenné, už sa tešíme znova na domáce tribúny v nedeľu proti Dunajskej Strede," uzavrel Staňo.

Strela Kurminowského, ktorá rozhodla o triumfe hostí. (foto: facebook.com/fkpohronie)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk