ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová získala mladého obrancu, Mizerák mieri do známeho prostredia
zdroj: zpfutbal.sk

Podbrezová získala mladého obrancu, Mizerák mieri do známeho prostredia

V Podbrezovej došlo pred štartom jarnej časti k zaujímavým pohybom v defenzíve. Najnovšou akvizíciou druholigistu sa stal stále len 20-ročný krajný obranca Bernard Petrák, ktorý prichádza na ročné hosťovanie z "béčka" MŠK Žilina.

"Do Podbrezovej som sa rozhodol ísť kvôli vysokým ambíciám a cieľom, ktoré klub má. K ich naplneniu by som aj ja rád prispel. Za krátky čas čo som tu som zistil, že partia je tu perfektná. Rozumiem si s každým, čo je super. Futbalové podmienky sú výborné, prevyšujú niektoré prvoligové kluby. Je tu krásny štadión s nádherným trávnikom a ešte krajšou okolitou prírodou. Som veľmi vďačný, že som dostal možnosť pôsobiť v tomto klube," povedal pre oficiálnu stránku klubu mladý obranca, ktorý v aktuálnej sezóne odohral za rezervu Žiliny jedenásť zápasov.

"Do konca sezóny by som chcel najmä ukázať všetko, čo vo mne je a poistiť si tak svoje pôsobenie aj v novej sezóne. Tréneri sa neustále snažia posúvať latku náročnosti stále vyššie a vyššie, čo je pre mňa osobne skvelé. Urobím všetko preto, aby som splnil očakávania klubu," zakončil Petrák.

Bernard Petrák
Bernard Petrák si futbalové podmienky v Podbrezovej pochvaľuje, podľa jeho slov prevyšujú aj niektoré prvoligové kluby (foto: zpfutbal.sk)

Do známeho prostredia sa naopak vracia 26-ročný obranca Ján Mizerák, ktorý si to z Podbrezovej namieril na polročné hosťovanie do Skalice. V aktuálnom ročníku si v drese "železiarov" odkrútil na trávniku šestnásť zápasov. V tomto zimnom prestupovom okne ide už o tretí transfer na trase Podbrezová- Skalica. Mizerák sa na Záhorí stretne s Jakubom Šulcom a Jakubom Hricom.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk