ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dvaja hráči s trestom, jeden môže hrať. Po tradičnom derby tresty za fanúšikov
zdroj: facebook/FC Spartak Trnava

Dvaja hráči s trestom, jeden môže hrať. Po tradičnom derby tresty za fanúšikov

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) si v polovici februára, po prvom jarnom kole Fortuna ligy, posvietila na niekoľko prípadov, aby prijala rozhodnutia o udelení trestov pre kluby i jednotlivcov.

Ako sme vás informovali už v našom preview pred 20. kolom najvyššej slovenskej súťaže, pre trest nebudú môcť nastúpiť dvaja hráči. Ružomberok sa bude musieť v súboji s Dunajskou Stredou zaobísť bez svojho vylúčeného ľavého beka Alexandra Mojžiša, Žilina bude musieť plátať dieru v defenzíve po piatej žltej karte stopéra Filipa Kašu v aktuálnom ročníku. Obaja hráči dostali od komisie obvyklé tresty na jeden zápas. 

Naopak, komisia prižmúrila oči pri stredopoliarovi Zlatých Moraviec Denisovi Dugovi. Dvadsaťpäťročný rodák z Myjavy bol pôvodne potrestaný na dva týždne, keď si ešte na jeseň skočili do vlasov so Seničanom Frankom Castaňedom. Hráč chýbal v prvom jarnom kole a požiadal o odklad polovice trestu, čo mu komisia odobrila a zvyšok jarnej časti súťaže odohrá s jednotýždňovou podmienkou. Tréner Karol Praženica tak bude môcť so svojim zverencom rátať už do domáceho sobotňajšieho zápasu so Sereďou.

Po prvom kole komisia riešila aj problémy na tribúnach, tie tentoraz vznikli iba na tradičnom derby v Trnave. Bratislavský Slovan bude riešený za nešportové správanie sa svojich fanúšikov, ktorí sa dopustili vulgárnych pokrikov, hrubých urážok SFZ a v sektore hostí navyše spôsobili požiar. Klub má zaujať k danej veci stanovisko, disciplinárka následne rozhodne o treste. Domáceho Spartaka sa taktiež týka správanie sa divákov, zo sektora domácich malo byť tiež počuť vulgárne pokriky, urážky SFZ a pre použitie pyrotechniky sa navyše muselo stretnutie na chvíľu prerušiť. Klub dostane pokutu aj za nedostatočnú usporiadateľskú službu, ktorá umožnila vniesť a následne použiť pyrotechniku. Komisia zároveň žiada Slovan i Trnavu o písomné stanovisko ku kontroverznej a veľmi nervóznej komunikácii medzi členom trnavského klubu a hlavným trénerom hostí Jánom Kozákom v priestoroch medzi lavičkami.

Disciplinárna komisia navyše potrestala treťoligový TJ Tatran Krásno nad Kysucou za spáchanie disciplinárneho previnenia Narušenie regulárnosti súťaže funkcionárom klubu a ukladá klubu disciplinárnu sankciu v podobe odobratia šiestich bodov a finančnú pokutu tritisíc eur. Mužstvo zo stredného Slovenska tak zo súčasného 11. miesta padne na 13. priečku v 16-člennej tabuľke III. ligy Stred.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

HOKEJ.sk