ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Senici skončil aj nový investor, príbeh začína odznovu. Klub vedie nový tréner
zdroj: TASR

V Senici skončil aj nový investor, príbeh začína odznovu. Klub vedie nový tréner

Ubehli približne dva týždne od momentu, kedy FK Senica oznámila vstup nového investora po avizovanom odchode Venezuelčana Philip Valentinera. Dnes vlastník z Južnej Ameriky šéfuje klubu opäť, skupina Kosmos Invest okolo Františka Morica totiž nesplnila podmienky transakcie a na Záhorí skončila skôr, než reálne začala.

Príbeh sa začal už v septembri, keď sa Valentiner rozhodol odsťahovať zo Senice a predať žezlo do iných rúk. Dlhotrvajúci predaj klubu medzitým pochoval kvalitu kádra, v tíme zostal len určitý potenciál a senická krv. Hráči a vedenie tímu dostali plnohodnotnú výplatu naposledy v septembri a odvtedy Záhoráci čakali na nových šéfov. Tými sa začiatkom februára stala firma Čecha Morica, napriek tomu, že táto skupina má neslávne slávnu minulosť z trnavského futsalu a opakovane im nevychádzali pokusy vstúpiť do niektorých futbalových klubov. Najbližšie k tomu boli v trnavskej juniorke, avšak neplatili.

V mene nových vlastníkov vystupoval napríklad aj Martin Cintula, ktorého rieši Národná kriminálna agentúra (NAKA) v súvislosti s ovplyvňovaním priebehu a výsledkov zápasov republikových súťaží vo futsale a aktuálne má pozastavenú akúkoľvek športovú činnosť. Osobnú skúsenosť s ním má Stanislav Velický, ktorý mal v Senici robiť asistenta Jozefovi Olejníkovi, hneď po prvom dni mu ale oznámili, že má odísť. „Senický futbal mám v srdci, ale niečo také som v kariére nikdy nezažil, a to som si preskákal skutočne veľa,“ hovorí pre denník Šport 38-ročný bývalý hráč Senice. „Overoval som si informácie o nových majiteľoch a z viacerých strán som dostával rôzne, skôr nepriaznivé správy. Prial som si, aby sa situácia v Senici stabilizovala, aby sme získali posily a realizačný tím sa venoval športovej stránke. Nový investor sa ale k aktuálnemu stavu v klube nevyjadroval, nič nekomentoval. Považujem to za chrapúnstvo, ktoré nemá hranice. Dávali nám podpisovať nejaké zmluvy a Cintula tvrdil, že sa všetko zaregistruje na zväze. Nevedel som si to celkom dobre predstaviť s jeho povesťou vo futbalových kruhoch,“ dodal Velický.

Dnes sú dni nových nádejných investorov zrátané aj v Senici, predaj klubu do ich rúk stopol vlastník z Venezuely. V týchto hodinách sa má intenzívne pracovať na ďalšom predaji klubu, pred vstupom Čecha Morica sa spomínal záujemca spod Tatier a investor z Nemecka. „Pre senický futbal je to len dobrá správa,“ povedal pre denník Šport o odchode českých investorov tréner Eduard Pagáč, ktorý viedol mužstvo v prvom jarnom kole na pôde Dunajskej Stredy (0:0). „Všetci v klube sme spokojní, že spoločnosť Kosmos Invest nezískala akcie a od nás definitívne odišla.“

Krátko pred českou skupinou odišli tréner Olejník, potenciálny asistent Velický, aj skupina hráčov ako Oliver Janso, Tomáš Brigant, Martin Adamec, bývalý kapitán Erik Otrísal či Adam Kopas zo Žiliny. Keďže v piatok 21. februára v noci končí prestupové obdobie a bude sa dať podpisovať iba voľných hráčov, Senica s najväčšou pravdepodobnosťou dokončí jarnú časť s aktuálnym kádrom a partiou dorastencov pod vedením trénera Patrika Durkáča. Ten bol asistentom Michala Ščasného a ukončenie zmluvy novým investorom nebolo ešte sfinalizované. „V pondelok mi bolo povedané, že keďže mám platný kontrakt, tak sa mám vrátiť späť k mužstvu. Od stredy sme začali tréningový proces a pripravujeme sa v normálnom režime,“ povedal Durkáč v spravodajstve Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

Senica sa predstaví v najbližšom ligovom kole v nedeľu 23. februára proti Spartaku Trnava. Zápas začína o 15.00 hod. a odvysiela ho v priamom prenose súkromná televízna stanica Orange Sport.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk