ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Aj v Trnave sa rozhodli pomôcť vážne chorým deťom
zdroj: TASR

Aj v Trnave sa rozhodli pomôcť vážne chorým deťom

Charitatívna akcia na pomoc malým deťom trpiacim na zákernú chorobu sa rozmáha. Celou krajinou hýbe prípad chorých detí, ktoré nutne a čo najskôr potrebujú drahý liek, aby mohli dýchať. Do zbierky sa už zapojili aj mnohí športovci na čele so Zdenom Chárom, Mariánom Hossom či Dominikou Cibulkovou. Výnimkou nie sú ani futbalisti z našej Fortuna ligy.

S peknou iniciatívou na podporu týchto chorých detí prišli hráči MŠK Žilina, najnovšie sa k nim pridáva aj FC Spartak Trnava, ktorému taktiež nie je osud detičiek ľahostajný. „Časť výťažku zo vstupného z najbližšieho domáceho zápasu so Zlatými Moravcami venujeme na konto, z ktorého sa kúpia lieky pre deti. Koľko divákov príde na zápas, toľko eur pošle klub,“ prezradil riaditeľ klubu Milan Cuninka. Každý návštevník zápasu medzi Trnavou a Zlatými Moravcami, ktorý sa odohrá v nedeľu 1. marca, tak svojou účasťou prispeje na dobrú vec a pomôže k vyzbieraniu potrebnej čiastky na nákup liekov.

„Spartak Trnava sa okrem toho rozhodol venovať do dražby aj dresy, v ktorých odohrajú spartakovci zápas so Zlatými Moravcami a celý výťažok venujú na rovnaký účel. Dresy budú mať na tento zápas špeciálnu potlač a budú pripomínať tento zápas. Dražba bude prebiehať prostredníctvom oficiálneho profilu klubu na facebooku a o podrobnostiach budeme informovať,“ dodal ďalej klub na svojom oficiálnom webe

Samozrejme, okrem plánovanách akcií môžete kedykoľvek prispieť ľubovoľnou čiastkou prostredníctvom stránku Riško dýchaj.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk