ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Osemročný chlapec po bombovom útoku prišiel o nohu. Salah mu poslal krásny darček
zdroj: twitter.com/LocoxelFutbol

Osemročný chlapec po bombovom útoku prišiel o nohu. Salah mu poslal krásny darček

Útoky v oblasti Sýrie si vyžiadali už množstvo trvalých zranení na ľuďoch, ba dokonca obetí. Tragický osud neminie ani tých najmenších. Sociálnymi sieťami rezonuje príbeh o malom chlapcovi Hamisovi al Gacirovi. Iba osemročný Sýrčan počas bombových útokov prišiel o svoju pravú nohu, napriek tomu našiel aspoň čiastočný dôvod na radosť.

Úsmev na tvári mu totiž vyčaril egyptský futbalista Mohamed Salah. Útočník Liverpoolu je veľkým vzorom malého Hamisa, o to väčšieho fanúšika Liverpoolu. Po tom, čo osemročného chlapca postihol nešťastný osud, našiel azyl v tureckej provincii Hatay. Aktuálne tiež už disponuje prostetickou nohou a vďaka pozornosti svojho idola sa cíti lepšie.

Salah totiž ukázal, že má veľké srdce a Hamisovi poslal na diaľku darček, na ktorý len tak nezabudne - svoju originálnu podpísanú kopačku pripevnenú na pamätnom zarámovanom plagáte. Malý Hamis s darčekom okamžite zapózoval a jeho fotografia obletela internet rýchlosťou svetla. Malý Sýrčan bol následne tiež odfotený hrajúc futbal ako symbol bojovníka, ktorý sa nikdy nevzdáva.

Egyptský útočník je známy ako dobrosrdečný človek. Dvadsaťsedemročná hviezda Liverpoolu sa podieľala počas kariéry na viacerých charitatívnych akciách a neraz poskytla aj finančnú podporu tým v núdzi. Salah napríklad daroval 500-tisíc britských libier nemocnici v Káhire, ktorá sa špecializuje na liečbu detskej rakoviny.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liverpool

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk