ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kontroverzný prestup spečatený, Barcelona posilnila ofenzívny lazaret
zdroj: FC Barcelona

Kontroverzný prestup spečatený, Barcelona posilnila ofenzívny lazaret

Španielsky celok FC Barcelona podpísal po dohode s vedením La Ligy nového útočníka po skončení zimného prestupového obdobia.

Katalánsky gigant sa musel vysporiadať so zranením dvojice Ousmane Dembele a Luis Suarez. Prvý menovaný bude po operácii vo Fínsku chýbať polroka, ten druhý pravdepodobne nebude k dispozícii do konca sezóny. Tréner Quique Setién tak mal k dispozícii iba troch útočníkov, okrem Messiho a Griezmanna ešte 17-ročného mladíka Fatiho. Vedenie ligy preto umožnilo klubu priviesť do tímu novú posilu z domácej súťaže aj po skončení prestupového obdobia, hráč však nebude môcť nastúpiť na žiadne stretnutie v Lige majstrov.

Umožňuje im to pravidlo v španielskej federácii, ktoré umožňuje tímu, ktorý príde o hráča na na viac ako päť mesiacov, môže si v rozmedzí pätnástich dní kúpiť náhradu v rámci najvyššej súťaže. Barcelona je vôbec prvým tímom, ktorá toto pravidlo využila v praxi. Keďže každý hráč má v zmluve podľa pravidiel zakotvenú výkupnú klauzulu, súhlas konkurenčného klubu k danému prestupu nie je potrebný.

Od soboty sa v Barcelone pripravoval Martin Braithwaite, ktorý pôsobil v španielskej súťaži už rok v tíme CD Leganés. Dánsky reprezentant prišiel do tímu, ktorý aktuálne vedie tuhý boj o záchranu v súťaži, z anglického Middlesbrough, v minulosti obliekal aj dresy francúzskych tímov Toulouse a Bordeaux, v dánskej súťaž pôsobil v tíme Esbjerg. Vo štvrtok doobeda sa jeho prestup v hodnote 16 miliónov eur definitívne skompletizoval, hráčom Barcelony bude najbližších štyri a pol roka. V aktuálnom ročníku Braithwaite naskočil na 24 ligových zápasov a pripísal si šesť presných zásahov a jednu asistenciu, v pohári Copa del Rey navyše tri štarty a dva góly.

Leganés taktiež požiadalo o možnosť priviesť si náhradu za útočníka Braithwaita, vedenie súťaže to však zamietlo. Predposledný celok La Ligy si bude musieť vystačiť zo zostávajúcim kádrom. Dvadsaťosemročný Dán bude môcť v drese Barcelony nastúpiť už v sobotu 22. marca, zhodou okolností práve v súboji proti Leganés.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk