ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dedinská kuriozita. Futbalista uhryzol súpera do penisu, nezahrá si dlhé roky
zdroj: twitter.com/Feuille2Match_

Dedinská kuriozita. Futbalista uhryzol súpera do penisu, nezahrá si dlhé roky

Zápasy v nižších súťažiach bývajú často vyhrotené oveľa viac ako tie medzi futbalovou elitou. Dôkazom toho bol incident, ktorý sa koncom minulého roka stal vo francúzskej dedinskej súťaži. Incident, ktorý sa v nej odohral, nie je súdený na čítanie pre slabšie povahy.

V severovýchodnom Francúzsku pri hraniciach s Luxemburskom sa proti sebe postavili tímy z tamojšej druhej divízie Terville a Soetrich. Zápas sa skončil nerozhodným výsledkom 1:1. Po ňom nasledovalo niečo nezvyčajné. Na parkovisku pred ihriskom sa do seba pustili hráči oboch tímov. Do toho chcel zasiahnuť ďalší hráč Tervillu s úmyslom upokojiť situáciu. To sa stretlo s nepochopením zo strany iného futbalistu Soetrichu, ktorý sa pridal k bitke a vyriešil ju nezvyčajným spôsobom. Súperovi sa totiž zahryzol do penisu.

Napadnutie citlivého miesta bolo poriadne bolestivé. Hráč Tervillu musel okamžite ísť na pohotovosť, na zašitie rany potrebovali doktori desať stehov. Obeť útoku na svoj pohlavný úd potrebovala aj štyri dni dovolenky z práce na to, aby sa z napadnutia zotavila. Incident sa odohral v novembri 2019. Disciplinárna komisia tamojšieho futbalového okrsku vzniesla po čase jasný verdikt - útočník si nezahrá súťažný futbalový zápas najbližších päť rokov. Napadnutá obeť tiež nevyšla naprázdno. Pre zapojenie sa do potýčky nebude hrať šesť mesiacov.

"Je veľmi nezvyčajné, ak komisia udelí hráčovi trest na viac rokov. Takých prípadov je v celej krajine menej ako desať ročne. Tento prípad bol trochu 'štipľavý', bolo tam isté intímne napätie, takže úsmevy na tvári disciplinárnej komisie rýchlo zmizli. Museli sme zavolať experta na podobné záležitosti, keďže išlo o nevídanú situáciu,"
objasnil člen tamojšej disciplinárky Emmanuel Saling podľa webu sportbible.com.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk