ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ukončil kariéru, stal sa rockovou hviezdou. Po štyroch rokoch je späť
zdroj: twitter.com/Sachk0, youtube - PopArt Discos

Ukončil kariéru, stal sa rockovou hviezdou. Po štyroch rokoch je späť

Viacerí malí chlapci už od útleho detstva snívajú o tom, že sa stanú buď futbalistom, alebo rockovou hviezdou. Bývalému hráčovi tímov AS Rím, Juventus Turín či FC Porto sa podarilo oboje. Dani Osvaldo si zahral, zaspieval a po dlhom čase ho znovu môžeme vidieť na zelených trávnikoch.

Viacerí futbalisti by mu mohli cestu jeho kariérou závidieť. Rodák z argentínskeho Lanúsu si na poste útočníka počas svojej kariéry zahral za 13 profesionálnych klubov v najlepších ligách na svete. Medzi nimi sa vyskytli Huracán, Espanyol, AS Rím, Fiorentina, Lecce, Southampton, Juventus, Inter Miláno, FC Porto či Boca Juniors. S Turínčanmi vybojoval v sezóne 2013/2014 ligový titul. Nebola to však preňho prechádzka ružovou záhradou. Dôvod? Povaha prirodzeného rebela.

Osvalda v roku 2011 suspendoval AS Rím za to, že po prehre 0:2 udrel svojho vtedajšieho spoluhráča Erika Lamelu. O tri roky neskôr s ním v anglickej Premier League ukončil kontakt Southampton po tom, čo sa na tréningu pobil s Josém Fontem. Štyri roky dozadu s ním ukončila platnú zmluvu argentínska Boca Juniors. Nie však pre bitku. Tréner Guillermo Barros Schelotto totiž Osvalda nachytal, ako v šatni fajčí.

V tom čase ukončil kariéru. Jednoducho sa rozhodol zavesiť kopačky na klinec. "Rozhodol som sa skončiť v Boce, bolo tam príliš veľa povrávačiek. Začal som nenávidieť to, čo som vždy miloval. Futbal si zaslúži rešpekt, teraz preferujem argentínske barbecue a pivo pred peniazmi," ozrejmil zo svojho pohľadu vtedy 30-ročný Dani Osvaldo pre Gazzetta dello Sport. Už vtedy sa rozhodol, že sa vydá inou dráhou. Jeho rozhodnutie nezmenila ani ponuka od vtedajšieho kouča FC Sevilla Jorgeho Sampaoliho.

"V decembri 2016 ma kontaktoval a povedal mi, že potrebuje útočníka. Mimo ihriska si podľa neho môžem robiť, čo len chcem. Na to som mu odpovedal, že nechcem premeškať festival Cosquin Rock,"
podelil sa o vtipnú príhodu Osvaldo. Predošlé tri roky sa sústredil len na hudbu, založil si kapelu Barrio Viejo.

Koncertovanie ho však po istom čase omrzelo. V januári tohto roku sa po dlhej prestávke rozhodol pre návrat do futbalového života. S typickým vzhľadom rockera sa na rok upísal argentínskemu Banfieldu. A svoj návrat takmer vyšperkoval fantastickým gólom v stretnutí proti River Plate. "Som šťastný, v Banfielde sa ku mne všetci správajú vzorovo a cítim sa v klube dôležito," povedal pre klubový web dnes už 34-ročný Osvaldo, ktorý vďaka dvojitému občianstvu odohral 14 zápasov za reprezentáciu Talianska. A aké budú ďalšie kroky rockovo-futbalovej hviezdy? Na to si budeme musieť počkať.

zdroj: bbc.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk