ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chelsea môže zarobiť 12 miliónov predajom hráča, ktorý za klub nikdy nenastúpil
zdroj: chelseafc.com

Chelsea môže zarobiť 12 miliónov predajom hráča, ktorý za klub nikdy nenastúpil

Chorvát Mario Pašalič prestúpil v roku 2014 z Hajduku Split do Chelsea ako veľký futbalový talent. Na Stamford Bridge sa mal záložník rozvíjať a robiť postupný progres, za "The Blues" však nenastúpil ani raz za šesť rokov. V júli 2019 predĺžil kontrakt s "modrými" do roku 2022, čoskoro by sa mal však porúčať.

"Som veľmi šťastný, keďže som hráčom Chelsea," prehlásil Pašalič po svojom prestupe do Premier League. Po šiestich rokoch mu však v kolónke odohraných zápasov na Britských ostrovoch svieti okrúhla nula. Za ostatných šesť rokov bol dohromady na šiestich hosťovaniach. Mladý záložník si vyskúšal pôsobenia v Elche, Monaku, AC Miláno či Spartaku Moskva. Teraz je už dve sezóny na hosťovaní v Atalante Bergamo.

Talianske mužstvo, ktoré udivuje futbalový svet, by si malo 25-ročného rodáka z nemeckého Mainzu čoskoro upísať natrvalo. Modro-čierni, ktorí vlani obsadili historické tretie miesto v Serie A a prebojovali sa aj do osemfinále Ligy majstrov, siahli na tieto úspechy aj vďaka prínosu Pašaliča. Chorvát v tejto sezóne odohral 29 súťažných zápasov s bilanciou siedmich strelených gólov a Atalanta neváha pri myšlienke ponechať si ho vo svojej kabíne.

Klub z Bergama chce odkúpiť Pašaliča z Chelsea natrvalo za 15 miliónov eur. Hlavným dôvodom je nákup Hakima Ziyecha z Ajaxu Amsterdam, ktorý vystuží stred poľa "The Blues" počas leta. Zaujímavé je, že účastník Premier League odkúpil Pašaliča z Hajduku za tri milióny eur. To znamená, že na predaji chorvátskeho reprezentanta môže v čistom zarobiť 12 miliónov eur. To je viac než slušná suma za hráča, ktorý za klub neodohral jeden jediný zápas. Informáciu priniesol The Guardian.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Atalanta Bergamo

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk