ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Barca ukončila spoluprácu s firmou, ktorá vraj diskreditovala jej hráčov
zdroj: TASR/AP

Barca ukončila spoluprácu s firmou, ktorá vraj diskreditovala jej hráčov

Vedenie španielskeho futbalového majstra FC Barcelona ukončilo spoluprácu s PR spoločnosťou I3 Ventures, ktorá mala prostredníctvom sociálnych sietí údajne na jednej strane vylepšovať imidž vedenia "Blaugranas" a na druhej diskreditovať hráčov, bývalých hráčov či ďalšie osoby spojené s katalánskym klubom.

Barcelona síce meno firmy nešpecifikovala, ale podľa rozhlasovej stanice Cadena SER práve táto spoločnosť mala využívať falošné profily na sociálnych sieťach so zámerom diskreditácie osôb vrátane niektorých hráčov, ktorí prednedávnom kritizovali pomery v klube. Medzi nimi sa mali nachádzať mená ako Gerard Pique, Lionel Messi či bývalý kouč klubu Pep Guardiola, ktorý momentálne vedie anglického majstra Manchester City.

Prezident "Blaugranas" Josep Maria Bartomeu v utorňajšom vyhlásení poprel akékoľvek podozrenie, že vedenie klubu si túto činnosť objednalo za účelom diskreditácie osôb, ktoré kriticky vyjadrili svoj postoj ku riadiacim orgánom. "Klub je zodpovedný za to, čo sa o ňom hovorí po celom svete. Nikdy by sme si neobjednali službu, ktorá by mala kohokoľvek diskreditovať. Voči tomuto sa jednoznačne ohradujeme," citovala agentúra AP Bartomeua.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk