ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košický štadión kompletne dokončia asi o rok. Ak nájdu financie
zdroj: jäzva

Košický štadión kompletne dokončia asi o rok. Ak nájdu financie

Práce na Košickej futbalovej aréne (KFA) prebiehajú aj v novom roku, no stále nie je úplne presne jasné, kedy bude nový štadión kompletne dokončený. Kompetentní veria, že hrať sa na ňom bude môcť už od leta, kedy by mala byť dokonečná prvá etapa výstavby.

Aj termín dokončenia prvej etapy výstavby sa síce oproti pôvodným plánom posunul, no do augusta by mala byť definitívne ukončená. Predstavitelia mesta Košice by na prvú fázu radi plynule nadviazali prácami na druhej a tretej fáze, na tú však chýbajú potrebné financie. S vládou rokuje aj Slovenský futbalový zväz (SFZ), no zatiaľ neúspešne. V metropole východu žiadajú ďalších päť miliónov eur. 

„Bratislava dokázala získať štadión za sto miliónov eur, Trenčín dostal dodatočnú dotáciu štyri milióny eur. Mrzí nás, že zatiaľ čo iným mestám bolo dopriate, v Košiciach, kde fakticky staviame najlacnejší štadión v prepočte na jedno sedadlo, nie sme schopní dostať dotáciu,“ povedal pre TV Košice viceprimátor mesta a predseda predstavenstva akciovej spoločnosti KFA Marcel Gibóda

Ak mesto nedostane dodatočnú dotáciu, bude musieť dostavbu dofinancovať z vlastných zdrojov. „Naším cieľom je postaviť a skolaudovať túto arénu ako celok. Bolo by to najúspornejšie aj najvýhodnejšie riešenie nielen pre nás, ale aj pre SFZ. Až keď bude dokončený celý štadión kategórie UEFA 4, môže na ňom hrať slovenská reprezentácia,“ poznamenal Gibóda.

Keďže žiadny z klubov neprejavil záujem hrať na rozostavanom štadióne, mesto ušetrilo určitú časť nákladov tým, že sa zatiaľ na hraciu plochu nepoložil trávnik, ktorého údržba stojí mesačne niekoľkotisíc eur. Podľa Gibódu sa futbal v novom stánku bude môcť hrať už v auguste, otázne je, kto tam bude pôsobiť. Prezident druholigového FC Košice Dušan Trnka totiž v októbri minulého roka vyhlásil, že jeho klub bude hrať iba na kompletne dokončenom štadióne. A presný termín úplného dokončenia je nateraz vo hviezdach, hoci v Košiciach veria, že sa tak stane na začiatku roka 2021. „Aktuálne máme vyhlásené výberové konanie na pozíciu generálneho manažéra KFA, čo je veľmi dôležité pre budúci chod a fungovanie arény ako celku,“ dodal Gibóda pre TV Košice.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC KOŠICE

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk