ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Klopp: V porovnaní so Simeonem som iba škôlkár
zdroj: TASR/AP

Klopp: V porovnaní so Simeonem som iba škôlkár

OSemfinálový program Ligy majstrov proti sebe v utorok večer postaví i Atlético Madrid a Liverpool. Nebude to len boj medzi hráčmi, ale i súboj dvoch skvelých a oduševnených trénerov Diega Simeoneho a Jürgena Kloppa.

Obaja kormidelníci sú nesmierne zapálení pre futbal, žijú ním prakticky nonstop a výrazne o sebe dávajú vedieť aj počas samotných zápasov. Podľa Kloppa je medzi nimi viacero podobností, no ako tvrdí, Simeone všetko prežíva ešte trikrát intenzívnejšie. Argentínčan je vraj pre neho veľkou inšpiráciou. „Ľudia o mne hovoria, že som veľmi emotívny. Osobne si myslím, že som na úrovni 4, zatiaľ čo Diego je na úrovni 12, alebo tak nejako,“ okomentoval Klopp svojsky a ďalej dodal: „Som oproti nemu ako škôlkár. Je to úžasné, že už vyše osem rokov vedie jeden tím a stále dokáže byť tak zapálený a emotívny.“

Nie sú to však len emócie, v čom Simeone vyniká. „Jeho tím je vždy skvele organizovaný, vďaka tomu je jeden z najlepších. Stretli sme sa len párkrát, vymenili sme si nejaké správy po veľkých prehrách či veľkých víťazstvách. V utorok večer sa prvýkrát postavíme proti sebe, bude to veľmi zaujímavé,“ neskrýva nadšenie Klopp. Liverpool sa naposledy stretol s Atléticom Madrid v auguste 2017, no to bolo iba v rámci prípravy pred sezónou. Po remíze 1:1 uspel v penaltovom rozstrele španielsky celok. Posledný súťažný zápas proti sebe odohrali tieto dva tímy ešte 29. apríla 2010 v semifinále Európskej ligy, kedy sa z postupu do finále radovalo Atlético. Na otázku, aký je hlavný rozdiel medzi Kloppom a Simeonem, nemecký manažér odpovedal bez váhania: „On bol svetový hráč, ja som nepatril medzi najlepších na svete. Takže je to jasné.“

Atlético neprežíva práve najlepšiu sezónu, v domácej súťaži mu patrí až štvrtá priečka, s trinásťbodovým mankom na prvý Real Madrid. V posledných siedmich zápasoch zaknihovalo mužstvo len jedno víťazstvo a tlak na Diega Simeoneho sa stupňuje. Podľa Kloppa si s tým ale jeho náprotivok poradí. „Rozumiem tomu, je to futbal. V klube je osem rokov, sedem sezón po sebe dokázal viac, než Atlético dokázalo za… 50 rokov? Nepoznám do detailov ich klubovú históriu. V ich tíme došlo k veľkým zmenám, prišli o Godína, Griezmanna, Juanfrana, Gabiho. Nemajú to ľahké. Noví hráči si musia zvyknúť na filozofiu a herný štýl. To chce čas, no ľudia vám ten čas neraz nedoprajú. Podľa mňa sa aj tento rok kvalifikujú do Ligy majstrov a v budúcej sezóne už naberú ten správny smer. Nemyslím si, že ľudia v Atléticu by mali byť veľmi rozrušení,“ uzavrel od Simeoneho (49) o tri roky starší Jürgen Klopp (52).

zdroj: goal.com

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Atletico Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk