ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hrdina Slovana Greif: Trnava nás prevyšovala, nedarilo sa nám
zdroj: TASR

Hrdina Slovana Greif: Trnava nás prevyšovala, nedarilo sa nám

Úradujúci majster a líder fortunaligovej tabuľky nastúpil po prvý raz bez Andraža Šporara. Hviezdny Slovinec prestúpil v zime do portugalského Sportingu Lisabon a belasým možno bude chýbať viac, ako si ktokoľvek myslel.

Motor a opora tímu, kanonier na pohľadanie, osobnosť v kabíne. Ak sa zápas zle vyvíjal, bol to práve Šporar, ktorý individuálnou kvalitou zápas strhol na stranu Slovana. V tradičnom derby sa to nedarilo nikomu. V ofenzíve to slovanisti často prekombinovali, netykali si ani s finálnou prihrávkou. Aj nová posila Ezekiel Henty bude ešte potrebovať pár týždňov na aklimatizáciu. „Prišiel k nám len v polovici prípravy. Musí si to ešte sadnúť, treba byť trpezlivý,“ upokojoval verejnosť slovanista a jeden zo štyroch Slovákov na ihrisku Lukáš Pauschek. Ten alternoval za zraneného Medveděva, Slovanu chýbal aj Rabiu, Božikov a dlhodobí maródi Čavrič a Strelec. „Chceme hrať lepšie. A vieme hrať lepšie. Platí to o každom hráčovi, vrátane nových posíl,“ doplnil po derby nespokojný tréner Ján Kozák mladší.

Kto by čakal, že práve belasí budú po tradičnom derby so šiestou Trnavou vďační za bod. Slovanisti od úvodu chybovali, keď po zlej rozohrávke už v desiatej sekunde musel chytať strelu Orlandiča Greif. Spartak si aktivitou vybojoval aj penaltu, v 72. minúte stačilo Tavaresovi trafiť prázdnu bránu, o päť minút neskôr slovanistov zachránil rozhodca, keď neponechal výhodu, v 83. minúte ratoval Slovan Greif po strele Tešiju z diaľky. Musíme priznať, že súper bol k víťazstvu bližšie. Náš problém ale nebol v taktike, i keď tréner domácich sa rád pochváli. Spartak bol živší a mal viac odrazených lôpt. Z našej strany to bolo menej kvalitné, než sme zvyknutí. Kazili sme aj ľahké lopty, čo sa nám zvyčajne nestáva a určite to bolo sčasti aj aktivitou súpera, preto sme sa nedostali do hernej pohody a na ihrisku to bol skôr boj,“ povedal na tlačovej konferencii Kozák a k 11 126 divákom na tribúnach doplnil:

„Prajem Trnave, aby postúpila do hornej šestky, aby sme medzi sebou odohrali ešte dva takéto náročné duely. Derby je vždy ťažké, dnes sa to potvrdilo. Patrí k tomu aj skvelá atmosféra, takto nejak – možno okrem vulgarizmov – to má na tribúnach vyzerať.“ Slovanisti absolvovali jeden z najpočetnejších výjazdov za posledné roky, v sektore hostí sa ich tiesnilo viac ako tisíc sto. „Boli výborní a patrí im veľká vďaka. Aj po zápase sa im chcelo oslavovať, hoci viacerým chalanom z kabíny nie, pretože u nás sa rátajú len víťazstvá,“ poznamenal brankár Dominik Greif.

Dvadsaťdvaročný odchovanec mal pôvodne v zime zamieriť do zahraničného klubu, z prestupu však napokon nič nebolo. Keďže však vychytal penaltu Mitreu či nebezpečnú strelu Tešiju, ako hviezda tradičného derby nemohol byť nič iné, len šťastný. „Samozrejme, že mám teraz výborný pocit. V Trnave sa mi vždy hrá veľmi dobre. Keď si premietnem svoje posledné zápasy na tomto štadióne, tak moje štatistiky určite nie sú zlé,“ s úsmevom ohodnotil hráč, o ktorého sa zaujímali v Porte či v Glasgowe.

Hviezdny moment Greifa prišiel v momente, keď rozhodca Glova odpískal pokutový kop po nevinnom súboji Abenu s Orlandičom. „Nič som nevidel. Hráč bol zrazu na zemi. Hráči to niekedy na rozhodcu skúšajú a niekedy im to vyjde. Ja som sa ale sústredil na iné veci,“ priblížil svoj pohľad na údajný faul bývalého hráča Spartaka. Kapitána Mitreu, ktorý na jeseň skóroval päťkrát zo šiestich penált, bravúrne vychytal. „Pozeral som pred zápasom nejaké videá, ale kopal tých penált naozaj veľa a mnoho z nich premenil, pričom to kopal do rôznych strán, aj do stredu. Čakal som do poslednej chvíle, napokon som náhodne zvolil stranu a našťastie som to trafil a loptu dočiahol,“ tešil sa odchovanec belasých.

Príprava na zápas bola pre Slovan o to náročnejšia, že v kádri Spartaka prišlo k množstvu zmien. Do základnej zostavy vybral domáci tréner až šesť nových posíl. „Bolo ťažké pripraviť sa na nich. Iste, pozreli sme si s trénermi nejaké videá z ich prípravných zápasov, ale nemohli sme tušiť, s čím na nás vyrukujú. My sme však Slovan, chceme sa prezentovať našim výkonom. A to sa nám dnes nepodarilo. Nehrali sme ideálne, nepredviedli sme to, čo sme chceli. Nevytvárali sme si šance, chybovali sme. Ku koncu nás dokonca Trnava prevyšovala, mali tam brejky, pri ktorých to horelo. Z tohto pohľadu je bod z derby asi fajn, ale zároveň je výstražným prstom,uzavrel Greif.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk