ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vorel sa Trnavou už nezaoberá, má silný odkaz pre verejnosť: Nechcete to zažiť
zdroj: foto: Róbert Fritz

Vorel sa Trnavou už nezaoberá, má silný odkaz pre verejnosť: Nechcete to zažiť

Pôvodne mal utiecť z hrobárovi z lopaty, napokon pomáha kriesiť polomŕtvych. Futbalový brankár Vojtěch Vorel pokračuje aj na jeseň v Senici a brankársky post nie je naďalej otázny. Ešte počas zimy totiž Spartak Trnava oznámil angažovanie českého gólmana, čo sa napokon neudialo pre administratívne záležitosti. Záhorákom počas zimy hrozil krach, absentovala viaczápasová zimná príprava a hráči pre meškajúce výplaty netrénovali, klubu hrozilo najhoršie.

Len pár týždňov dozadu bol oznámený príchod nového investora, ktorý prevezme potrebné papiere od pôvodných venezuelských majiteľov. Senica však ešte stále nemôže podpisovať nové posily či priviesť nového trénera. Napriek tomu uhrala v nedeľu hrdinskú a šokujúcu remízu 0:0 na pôde Dunajskej Stredy, pričom dokonca herne dominovala. Nielen o zápase, ale i aktuálnej situácii v klube sme sa po stretnutí v redakcii portálu ProFutbal.sk porozprávali práve s Vorelom.

Remízu 0:0 z horúcej pôdy Dunajskej Stredy by ste pred týmto zápasom brali asi všetkými desiatimi, však?
Vojtěch Vorel: 
"Samozrejme, táto remíza môže byť pre nás jedine obrovská výhra. Dunajskostredčania sú silní na lopte, čo sme vedeli. Od začiatku nám ale tiež bolo jasné, že pokiaľ sa zomkneme a budeme hrať to, čo v príprave, nemáme čo stratiť. Mohlo to skončiť akokoľvek inak, pokojne i debaklom, ale za výkon a bod musíme byť radi. Najmä vzhľadom na to, čo sa dialo počas ostatných týždňov v Senici a berúc do úvahy i ďalšie okolité faktory, bolo to ako na húsenkovej dráhe."

Kedy ste sa dozvedeli, že v stretnutí bude váš hlavný tréner Eduard Pagáč, kormidelník dorastu?
"Iba deň predtým sme sa dozvedeli, že nás do zápasu oficiálne povedie ako tréner kouč 'devätnástky' a nastúpime navyše s mladými chlapcami. Výsledok tohto počinu mohli diváci vidieť na ihrisku. Ja osobne chcem dať obrovský klobúk dole pred chalanmi za to, že sme to takto zvládli."

Zvládli ste to excelentne, herne ste často favorita prevýšli a utvorili si aj veľké tutovky. Samson spálil dve-tri veľké šance, Totka nastrelil brvno. Nebude vás predsa len remíza trochu mrzieť?
"Prevláda v nás určite eufória. Akonáhle si to ale uložíme všetko v hlavách, možno budeme aj smutní, že sa nám nepodarilo uhrať tri body. Keby nám ale niekto povedal pred zápasom, že budeme hrať vyrovnanú partiu a predvedieme lepší výkon ako Dunajská Streda, asi by mu nik neveril."

Pôjde asi o dôležitý bod do zvyšku sezóny. Môže pozdvihnúť náladu v kabíne?

"Už sa teším do kabíny a na to, čo sa bude diať. V najbližších dňoch si všetko rozoberieme a čakáme na ďalší dôležitý zápas. Verím, že z toho najhoršieho sme vonku a môžeme ísť krok po kroku do ďalších duelov zabojovať o záchranu."

Dunajská Streda - Senica
Senica výkonom na Žitnom ostrove prekvapila. (foto: dac1904.sk)

Nastúpili ste do bránky Senice, za ktorú ste chytali aj na jeseň. Počas zimy sa ale rysoval iný scenár prestupu do Trnavy. Prečo to nevyšlo?
"Nevyšlo to z hľadiska papierovačiek a administratívnych záležitostí. Už pred zápasom som hovoril, že ďalej to nebudem riešiť a zaoberať sa situáciou v Trnave. Mám platnú zmluvu so Senicou, klub mi po zime opäť dal dôveru a výsledok ma teší. Snáď takých pozitívnych momentov bude viac."

Spartak medzičasom angažoval Ľuboša Kamenára. Sledujete aspoň jedným očkom situáciu u "andelov", či by vás napokon predsa len mohli ešte priviesť do tímu?
"Nikdy nebudem hovoriť nikdy, ale teraz som v Senici, čo je pre mňa najdôležitejšie. Samozrejme, prestupové okno nie je ešte uzavreté a niečo sa môže zrodiť, momentálne je ale pre mňa dôležitá len Senica. Na Záhorí som chcel ostať aj po jeseni, potom prišla spomenutá ponuka z Trnavy, ako som však povedal, už to neriešim."

Úprimne, aká bola nálada v kabíne Senice počas zimnej prípravy pri všetkých verejne známych problémoch?
"Nikto si to nedokáže predstaviť a, verte mi, nechcete to zažiť. Bolo to nesmierne ťažké a klobúk dole pred chalanmi. Ukázali sme charakter na ihrisku, to sa musí ceniť. Chcel by som poprosiť všetkých - celú verejnosť okolo futbalu na Slovensku, aby začali viac rešpektovať našich chalanov. Ukázať takýto potenciál po tom, ako trénujeme štyri mesiace bez peňazí, je nevídané, no na ihrisku sa prejavila naša bojovnosť."

Počas zimy ste odohrali len štyri zápasy, často ste trénovali ôsmi. Bola podľa vás príprava dostatočne kvalitná?

"Bolo to trochu kritické. Aj ohľadom rušenia zápasov či malého množstva hráčov na tréningu nastávali problémy, pri ktorých sme nevedeli, ako ich riešiť. Tréneri nás v tých časoch prosili, aby sme hrali srdcom a aby sme sa zomkli a nevzdávali. Presne to sa nám podarilo v Dunajskej Strede."

Dunajská Streda - Senica
Seničania veria, že najhoršie majú za sebou. (foto: dac1904.sk)

Tréner Michal Ščasný tiež prežíval hektické obdobie a pomáhal kabíne. Neprišlo vám ľúto, keď skončil na poste kormidelníka? Máte informácie o angažovaní nového trénera?
"Mrzelo nás to, samozrejme. Taký je však futbalový život. Celá kabína ho rešpektovala a my zase jeho. Život ide ďalej aj bez neho. Ohľadom toho, ako budú fungovať naše tréningy ďalej a kto ich povedie, ohľadom toho ešte nemám informácie. Snáď to zistíme už v najbližších dňoch v Senici."

Ščasný povedal úprimne do médií, aké mala Senica problémy. Sám hráčom platil obedy a v kabíne ste sa vraj často finančne skladali pre potreby iných. Bolo to tak?
"Áno, samozrejme, tréner nemá dôvod, aby si niečo vymýšľal. Podľa môjho názoru bol hlavným dôvodom, prečo ešte hráči zotrvali v Senici. Ak by tu počas prípravy nebol, polovica chalanov by tiež nebola prítomná. Aj vďaka jeho podpore sme sa mohli v prvom súťažnom dueli zomknúť."

Má človek vôbec motiváciu hrať a pokračovať v klube, keď nemá výplatu a každý deň hrozí to najhoršie?
"Môj problém to nie je, dostávam peniaze od Sparty Praha, keďže som jej kmeňový hráč. Nechcel by som byť v tej situácii, že by som nedostával financie a opäť musím len zopakovať - klobúk dole pred chalanmi a apelujem na viac rešpektu."

Veríte, že sa klub napriek všetkým problémom pozviecha a zachráni po príchode nového investora?
"Čo nás čaká ďalej? Neviem. Momentálne som si len vedomý, že sa nemôžeme uspokojiť dobrým výkonom z jedného zápasu. Pokiaľ budeme aj s mladíkmi takto pokračovať ďalej, máme na to, aby sa veci vyvinuli správnym smerom."

Vojtěch Vorel
Vojtěch Vorel verí, že sa veci v Senici vyvinú správnym smerom. (foto: Róbert Fritz)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

HOKEJ.sk