ProFutbal.sk ProFutbal.sk

RTVS vysvetľuje: Prečo nevysiela tradičné derby?
zdroj: TASR

RTVS vysvetľuje: Prečo nevysiela tradičné derby?

Nedeľný program Fortuna ligy obsahuje dva televízne zápasy. Zatiaľčo verejnoprávna inštitúcia Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) prináša v televíznom vysielaní zápas Dunajská Streda - Senica, ostro sledované tradičné derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava prinesie súkromná stanica Orange Sport.

Keďže derby, ako tradične, prináša najväčší záujem verejnosti a duel DAC - Senica poznačili slabé výsledky domácich v príprave a existenčné problémy hostí, na sociálnych sieťach sa ocitlo veľa nespokojných reakcií. Fanúšikovia sa sťažujú, že ako daňoví poplatníci nemôžu vidieť najzaujímavejší zápas, RTVS reaguje, že je to na základe dohody a zmluvy s Úniou ligových klubov (ÚLK) a súkromným vysielateľom. „Právo prvého výberu mal v tomto kole iný vysielateľ a ten si vybral derby zápas. Podľa zmluvy s Úniou ligových klubov sa právo prvého výberu mení v každom kole. RTVS má vždy záujem o derby tradičných rivalov, aj keď treba povedať, že sa snaží, aby sa na obrazovkách prestriedali všetky tímy,“ píše sa na sociálnej sieti Šport v RTVS.

RTVS ďalej reaguje, že nie je možné vyhovieť všetkým divákom. Podľa ich slov ľuďom vadilo, že vzhľadom na zápasy Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy bol klub z hlavného mesta príliš často na televíznych obrazovkách. „Uvedomujeme si, že nikdy nevyhovieme všetkým: Slovan dostal toľko priestoru v rámci jesennej skupinovej fázy Európskej ligy, že ani to sa to niektorým fanúšikom nepáčilo,“ píše sa na záver príspevku. Nasledujúci ligový zápas Slovana proti Trenčínu, ktorý sa odohrá 22. februára na Tehelnom poli, pritom RTVS odvysiela.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk