ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Výplaty meškali, prestup v rámci Poľska mu neumožnili. Obročník znovu v záchranárskych vodách
zdroj: facebook.com/fkpohronie

Výplaty meškali, prestup v rámci Poľska mu neumožnili. Obročník znovu v záchranárskych vodách

Pred rokom bol namočený v záchranárskych prácach, rovnakej situácii sa nevyhne ani v tejto sezóne. Po tom, čo Podbrezová vlani zostúpila z Fortuna ligy do II. ligy, presťahoval sa Michal Obročník do poľského druholigového mužstva Chojniczanka Chojnice po polroku sa ale vrátil do prostredia, kde to pozná najlepšie. Stredné Slovensko mu, očividne, prirástlo k srdcu. Aj tak by sa dal vysvetliť príchod do Pohronia.

"Strašne rád som sa vrátil na Slovensko a potešilo ma, že znovu sa všade hovorí po slovensky. Všetkému rozumiem (smiech). Chalani sú celkovo super, kolektív v kabíne je veľmi fajn. Môžem preto skonštatovať, že po prvých dňoch v novom klube som spokojný," prezradil s úsmevom skúsený záložník Obročník v rozhovore pre ProFutbal.sk. Rodák z Rimavskej Soboty si doposiaľ obliekal iba dresy slovenských a českých tímov. V Poľsku išlo takpovediac o jeho zahraničnú premiéru, ktorá netrvala dlho. Kde bol problém? Peniaze.

"Klub sa dostal do finančných problémov. Meškali nám výplaty a aj preto som sa rozhodol odísť. Mojim prvým zámerom bolo prestúpiť do iného poľského klubu. To mi ale nebolo umožnené," prezradil slovenský stredopoliar. Prečo sa tak stalo? "Keď som rozväzoval zmluvu, mal som v nej zakotvené, že nemôžem odísť do iného poľského klubu. Ako prvá alternatíva sa v tom čase poskytla práve možnosť upísať sa Pohroniu. Už v decembri prebehla medzi nami komunikácia a rozhodol som sa, že učiním tento krok."

Na Poľsko napriek tomu nebude spomínať v zlom a ťažké srdce na Chojniczanku Chojnice nemá. Od prestupu neodhováral ani iného Slováka, ktorý sa klubu upísal v januári - bývalého hráča Trnavy či Dunajskej Stredy Martina Klabníka. "Do Poľska odišiel teraz, ja som sa s ním minul. Keď som bol v Chojniciach počas svojho posledného týždňa, on akurát prichádzal. Čiže sme sa tesne minuli, viaceré veci ohľadom klubu som mu preto nestihol sprostredkovať. Keď som prišiel do Pohronia, čakala ma kopa papierovačiek. Iba minulý piatok som sa oficiálne vybavil, aby som mohol hrať. S Maťom si preto musím napísať, aby som vedel, ako sa mu tam zatiaľ pozdáva," rozhovoril sa Obročník.

Bývalému hráčovi Zlatých Moraviec či Rimavskej Soboty slovenské trávniky chýbali. Znovu mohol okúsiť ich hernú chuť v sobotnom dueli Pohronia na pôde Nitry (0:0). Podľa jeho vlastných slov to s jeho výkonom ešte nebolo ideálne. "Prvých 20 minút som sa do toho len dostával a mal som fyzicky celkom dosť. Nohy mi nešli, ale presne také bývajú prvé kolá po prestávke, veľmi ich neobľubujem. Prvé kolá naozaj nik nevie, čo môže očakávať od súťažných zápasov, je to dosť nevyspytateľné," zamyslel sa Obročník. Ten hral síce prioritne v strede zálohy, podstatné množstvo času ale strávil aj na pravej strane. Aké úlohy mu dal tréner Mikuláš Radványi?

"Hral som v strede, ale mojou úlohou bolo okrem iného zabezpečovať aj kraje. Taká moja pomocná činnosť. Nitrania majú totiž dobré kraje, musel som ich v rámci svojich úloh pokryť. Preto som behal aj po nich,"
vysvetlil Slovák, ktorý svojho času hral na pravom kraji, avšak v defenzíve. "V podstate celý život som hral defenzívneho záložníka. V Podbrezovej som si istú dobu musel zvykať aj na novú úlohu - polroka som hral pravého obrancu. Stred zálohy je pre mňa však najprirodzenejší."

Michal Obročník (Nitra - Pohronie)
Michal Obročník (v strede) opäť namočený v záchranárskych prácach. Tentoraz v Pohroní. (foto: facebook.com/fkpohronie)

Obročník tiež našiel v Žiari nad Hronom paralelu s minulým rokom, keď sa mu nepodarilo pomôcť k záchrane "železiarov" medzi elitou. "Minulý rok sa mi podarilo vyhrať na nitrianskej pôde s Podbrezovou a napriek tomu sme zostúpili. Možno zisk jedného bodu bude teraz znamenať iný scenár. Remízy ale bola, samozrejme, škoda. Chceli sme vyhrať. Hlavne v druhom polčase sme sa dostali do dobrých situácií, ktoré sme zle vyriešili. Mohli sme pokojne dať gól. Určite sme na to mali, musíme byť ale spokojní s bodom a byť radi, že sme neprehrali, lebo by išlo určite o kľúčovú stratu troch bodov. Ešte stále máme pred sebou 13 zápasov," vrátil sa ku konfrontácii pod Zoborom.

Verí, že tohto roku sa karta otočí a Pohronie sa zachráni medzi elitou? "V prvom rade potrebujeme pokoru. Musíme byť spokojní s každým jedným získaným bodom. Ísť od zápasu k zápasu, nemať veľké ciele, každý deň sa sústrediť na to, čo bude nasledovať. Treba skrátka makať, ale určite cítim, že ide o tím, ktorý si môže zabezpečiť záchranu," odpovedal. Už v sobotu čaká Žiarčanov náročnejší duel - doma proti Žiline. "Pripravujeme sa hlavne na seba, vieme, že musíme celý najbližší týždeň poctivo odpracovať, aby sme mali dobré sebavedomie. Najprv dostatočne potrénujeme, zmeriame si sily s MŠK a uvidíme, na čo to bude stačiť," uzavrel Obročník.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk