ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Poprad naďalej zbrojí, získal talentovaného brankára
zdroj: afcpovazan.sklub.eu

Poprad naďalej zbrojí, získal talentovaného brankára

Po príchode nigérijského stredopoliara Kanua a španielskeho tvorcu hry Castellana Matallana vystužil druholigový FK Poprad aj brankársky post. Podtatranci tentoraz lovili v III. lige Západ.

Z treťoligového Nového Mesta nad Váhom zamieril pod Tatry na polročné hosťovanie s opciou na trvalý prestup talentovaný gólman Samuel Vavrúš. Ešte len dvadsaťjedenročný brankár začínal s futbalom v Nemšovej, pôsobil aj v Dubnici, Trenčíne a v Podbrezovej, odkiaľ v lete 2018 putoval do AFC. 

Vavrúš s Popradom absolvoval zimnú prípravu. Najlepší futbalista ZsFZ za rok 2019 presvedčil trénerov a funkcionárov ambiciózneho druholigistu a kluby sa dohodli na jeho hosťovaní do konca sezóny. 

„Samo je mladý brankár, má kariéru pred sebou a nebolo by rozumné mu brániť v napredovaní a zbieraní skúseností. Preto sme sa v klube zhodli, že mu umožníme odchod do FK Poprad. Sama bude ťažké nahradiť, no pracujeme na príchode nového brankára. Jeho miesto by mal nahradiť niekto z dvojice Hodál - Druxa,“ okomentoval transfer pre klubový web AFC športový riaditeľ Nového Mesta nad Váhom Pavol Šupka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: AFC Nové Mesto nad Váhom

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Západ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk