ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lérant po remíze s Ružomberkom sklamaný, Haspra s odkazom pre FIFA
zdroj: Jozef Bedej

Lérant po remíze s Ružomberkom sklamaný, Haspra s odkazom pre FIFA

Dvakrát vyhrávali, no napokon získali iba bod. Ružomberčania dohrávali duel v Zlatých Moravciach proti „domácej“ Seredi už od 42. minúty v oslabení, keď pod sprchy po druhej žltej karte predčasne putoval Mojžiš. Napriek tomu proti minuloročnému nováčikovi siahali na tri body.

Po opatrnom úvode z oboch strán otvoril skóre duelu už šesťgólový obranca hostí Filip Twardzik. Tesné vedenie Liptáci udržali až do polčasovej prestávky. „Úvod bol rozpačitý, nepresný, no po zimnej príprave je to logické. Jej záver sme absolvovali na umelej tráve, pričom dnes sa hralo na prírodnej. Vďaka šťastnému gólu zo štandardnej situácie sme sa ujali vedenia, súperom to trochu otriaslo. V závere polčasu nás ale po vylúčení Mojžiša domáci pritlačili,“ zhodnotil úvodnú štyridsaťpäťminútovku tréner hostí Ján Haspra a jeho náprotivok Peter Lérant dodal: „V úvode sme boli trochu nervózni. Keď sa zdalo, že sa už dostávame do tempa, inkasovali sme zbytočný gól. Postupne sme si vytvárali tlak, škoda, že sme do prestávky nevyrovnali.“

Po zmene strán čakalo 316 divákov na štadióne ViOn-u na gól iba šesť minút, sieť rozvlnil Adam Morong. V 68. minúte opäť naklonil misky váh na stranu hostí Gerec, v samom závere sa o deľbu bodov postaral novic v tíme Serede Matej Vuk, ktorý bol na trávniku iba štvrťhodinu. „Chceli sme súpera držať na dištanc, no to sa nepodarilo. Hoci sa nám ešte raz podarilo dostať do vedenia, neudržali sme ho. Hrali sme na pokraji fyzických a morálnych schopností. Domáci mali obrovskú výškovú prevahu, takisto hráčska skúsenosť bola na ich strane. Napriek tomu sme to zvládali, chýbalo pár sekúnd, žiaľ, v závere súper vyrovnal. Mrzí ma to, pretože sme mohli mať tri body, no keď sa pozriem na celý zápas objektívne, remíza je zaslúžená,“ priznal Haspra.

Peter Lérant a Ján Haspra
Peter Lérant a Ján Haspra na tlačovej konferencii (foto: Jozef Bedej)

Omnoho nespokojnejší bol domáci kormidelník. „Inkasovali sme dva zbytočné góly, ale teší ma, že to mužstvo nezlomilo. Moji hráči ukázali morálne vlastnosti. Vytvorili sme si však šesť či sedem čistých šancí, ak by sme ich premenili, mohli sme pokojne vyhrať. Bol to pre nás dosť nešťastný zápas, určite nás mrzí strata bodov. Chalani boli v kabíne dosť zlomení. Vedeli sme, že do rozdelenia súťaže na dve časti sa odohrajú len štyri kolá, chceli sme z nich vyťažiť maximum. Máme bod, v hre je ich ešte deväť. Ak chceme pomýšľať na malý zázrak, musíme bodovať naplno. Som presvedčený o tom, že tento tím bude rásť zo zápasu na zápas,“ snažil sa myslieť pozitívne Lérant.

Štyridsaťdvaročný rodák z Komárna na záver poukázal na údajné neférové prakticky hosťujúceho tímu, ktoré ho poriadne nasrdili. „Vadilo mi, že hráči súpera desaťkrát ležali na zemi. Takéto kúskovanie hry mi prekáža,“ skritizoval kormidelník Serede, ktorému o osem rokov starší Ján Haspra ihneď kontroval: „Ospravedlňujem sa za to ležanie na zemi. Ja k tomuto svoj tím nikdy nevediem, ani ja to nemám rád. Keď sa už vymyslel VAR, mohli by vrchní činovníci vo FIFA vymyslieť aj čistý čas vo futbale, podobne, ako je to v iných športoch. Neviem, kedy to chlapcom vo Švajčiarsku napadne, no vyhli by sme sa tým simulovaniu a podobným praktikám. Hráč bude ošetrený a bude pokoj. Dúfam, že sa raz toho vo futbale dožijem. Veľmi sa na to teším.“

ŠKF Sereď - MFK Ružomberok (15. február 2020) (17 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk