ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce dostali od Trenčína osmičku, Kira: Dobrá facka na úvod
zdroj: AS Trenčín

Michalovce dostali od Trenčína osmičku, Kira: Dobrá facka na úvod

Pod Dubňom to bol v sobotu čudný zápas. Veď 9 gólov v jedinom stretnutí sa nevidí každý deň, víťazný rozdiel o 7 gólov takisto. Zvlášť, ak ide o tímy, ktoré pred zápasom delia v tabuľke len dva body.

V zápase Trenčína s Michalovcami sa možno očakávala útočná hra. Tej sa venovali hlavne „domáci“, teda Trenčania, ktorí stále hrávajú v exile na žilinskom štadióne. Aktivitou hýril AS najmä z pravého krídla zásluhou Bukariho. Dobre však pracovala aj záloha, ktorá sa snažila o kreativitu smerom vpred. „Myslím si, že už od začiatku zápasu sme začali hrať našu hru. Vysoký pressing, získavali sme loptu na súperovej polovici. Ujali sme sa vedenia, po vyrovnaní sme dali ďalší gól. Boli sme sebavedomí a to sa prejavilo v našej hre,“ hodnotil Rogujlić, ktorý otváral skóre v 10. minúte. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 14. minúte po rohu. Obrane Trenčína chýbala razancia pri odkope a tak to využil Grič. V ťažkej pozícii zakončil presne. Hra dovtedy vyzerala vyrovnane, zdalo sa, že o čosi aktívnejší sú papierovo domáci. 

Kalich horkosti si vypili až do dna

Všetko však zmenila 21. minúta. Ligeon zatočil svoj vysoký center tak, že zapadol k vzdialenejšej žrdi Kirovej brány. Zámer či šťastná náhoda? „To sa musíte spýtať jeho. Podľa mňa dával center a takto mu to tam spadlo. Možno to bol kľúčový moment, od ktorého im to tam padalo všetko,“ zhodnotil nešťastný gólman hostí Kira. Jeho pohľad do zeme pri pozápasovom rozhovore jasne vyjadroval frustráciu. Michalovce si predstavovali začiatok jarnej časti určite inak. „Bohužiaľ, aj také zápasy sú. My sme dnes prepadli a všetko, čo šlo na bránu, bol gól. „Dobrá“ facka na úvod,“ hodnotil východniar. Jeho tím totiž prehral 1:8 a Trenčín, s ktorým súperí o miesto v prvej šestke, ho preskočil o bod. 

Jozef Majoroš
Jozef Majoroš utrpel prvú prehru na lavičke Michaloviec v pozícii hlavného trénera (foto: TASR)

Kira si nespomína, že by niekedy počas svojej seniorskej kariéry vyťahoval loptu zo siete v ôsmich prípadoch: „Osem nie, najviac asi šesť, na Slovane. Vtedy to pre nás bola vzpruha, tak verím, že toto je facka, z ktorej sa poučíme. Každý asi čakal úplne inú konfrontáciu. Aj my sami si to uvedomujeme, musíme to prijať a pripraviť sa na najbližší zápas. Ale verím, že nám tento duel pomôže, aj keď výsledok bol pre nás veľmi krutý.“ 

A mal pravdu. Michalovce nehrali až tak zle, aby si zaslúžili tak vysokú prehru. Zápasu dominovalo veľké množstvo nevynútených chýb. Tie súperove lepšie využil Trenčín. „Najľahšie je teraz hádzať vinu jeden na druhého. Sme jeden tím, kalich horkosti sme si vypili do dna. Ukázalo nám to, že takto to ďalej nejde. Ak chceme dosiahnuť naše ciele, musíme k zápasom pristupovať inak. Odo mňa, až po posledného hráča na lavičke,“ snažil sa na záver o aspoň trochu pozitívny komentár Kira.

Prvý hetrik v kariére

Úplne opačné pocity mali Trenčania. Kým gólman Michaloviec si nepamätá 8 inkasovaných, Bukari zas nevie o 3 strelených góloch. „Toto je prvý hetrik v mojej kariére, som veľmi rád, že sa mi podaril v zápase ako bol tento. Takisto som rád za dve asistencie,“ zveril sa mimoriadne aktívny Bukari, ktorý si trojnásobný strelecký zápis zaslúžil asi najviac.

Tesne pri hetriku bol aj jeho spoluhráč Roguljić. Na 2 zásahy už nestihol zareagovať tým tretím. Namiesto veľkého vychvaľovania sa, sa snažil aspoň trochu utešiť súpera: „Po výsledku 8:1 sa môže zdať, že Michalovce sú slabé, ale rozhodne to nie je zlý tím. Hrali sme veľmi dobre, ale liga je dlhá a ak nepotvrdíme náš dnešný výkon aj proti Slovanu, tak tento výsledok nemusí nič znamenať.“

Trenčín - Michalovce (Šulek, Kountouriotis)
Martin Šulek viedol Trenčín ako kapitán (foto: TASR)

Po odchode Kleščíka a Skovajsu stál veľký otáznik nad obranou Trenčína. Ako sa s odchodmi popasoval tím z Považia? „Nahradili sme ich dvomi nováčikmi a zatiaľ to klape,“ prezradil Martin Šulek. Štvorica Ligeon, Kapuadi, Križan, Šulek nepôsobila suverénne, napriek tomu Bergsen kapituloval len raz. No a 8 gólov v sieti súpera zvýšilo sebavedomie nového kapitána: „Zápas sme zvládli dobre, ale teraz sa už musíme dobre nachystať na Slovan. Verím, že aj ten duel bude víťazný.“ Premiéra s kapitánskou páskou mu pritom spôsobila menšiu nervozitu. Po zápase Šulek vysvetlil prečo: „V tíme máme aj skúsenejších hráčov ako ja. Ale tréner mi dal dôveru a myslím, že som sa jej dobre chytil.“ 

Trenčín výhrou 8:1 preskočil svojho súpera a zaradil sa na priebežné 5. miesto v tabuľke. Michalovce sú na 8. mieste, od vytúženej prvej šestky ich nateraz delí len skóre.

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce (15. február 2020) (6 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk