ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica v nedeľu bez Olejníka i bez posíl
zdroj: Rudolf Maškurica

Senica v nedeľu bez Olejníka i bez posíl

Úvodné ligové kolo spestrí po debakli Michaloviec proti Trenčínu a tradičnom derby medzi Trnavou a Slovanom aj duel vicemajstra z Dunajskej Stredy proti outsiderovi sútaže FK Senica.

Oba kluby prežili počas zimy hektické obdobie. Aktuálne tretí tím Fortuna ligy z Dunajskej Stredy urobil zmenu na trénerskom poste, Nemca Petra Hyballu nahradil Portugalčan Hélder Cristovao a v kádri skončili kľúčoví hráči ako Kristián Koštrna, Matej Oravec a Connor Ronan, zo širšieho kádra Taiwo, Bilenkyi či Almási. Ani príchod nových posíl nezachránil tím od vysokých prehier v príprave, či od českého druholigistu Brna (0:5), Mladej Boleslavi (0:5), či srbskej Crvenej Zvezdy Belehrad (0:4). DAC podľahol aj druholigovej Skalici (0:1), remizoval v generálke so slovinským Mariborom (1:1), tesne zdolal Nitru (2:1) a získal bronz z Tipsport Malta Cup-u proti Baníku Ostrava (1:1, 5:4 v rozstrele).

Seničania mali výsledky v príprave lepšie, absolvovali však len štyri stretnutia s druholigistami, pričom generálku proti Rapidu Viedeň museli zrušiť. Na Záhorí si totiž definitívne zbalil kufre venezuelský investor a klub má pustiť firme s českým pozadím. Nový akcionár ako prvú vec prepustil trénera Michala Ščasného, hoci nového kormidelníka Jozefa Olejníka zatiaľ nemôže oficiálne podpísať, tak ako ani žiadnu novú posilu. Keďže z pôvodného kádra odišli brankár Taborda i hráči Dias, Košút, Krč, Caro, Cvek, El Moudane, Klapan, Madison, Ramírez, Sepúlveda, Castañeda i Osei, Seničania musia, tak ako celú zimnú prípravu, tak aj minimálne úvod jarnej časti zvládnuť za pomoci dorastencov.

Ako informuje deviaty tím tabuľky Fortuna ligy, odohranie prvého ligového zápasu na Žitnom ostrove nie je ohrozené. Seničania na klubovom webe uviedli, že mužstvo výhradne počas duelu povedie tréner Eduard Pagáč a nastúpia iba aktuálne zazmluvnení a riadne zaregistrovaní hráči. Káder bude doplnený o dorastencov z akadémie FK Senica, podľa súpisky na oficiálnom ligovom portáli by šancu mohli dostať brankár Chropovský, obrancovia Krišica a Mihál, stredopoliar Buchel a útočníci Meliš a Zmajkovič.

„Keďže si všetci zamestnanci klubu, majiteľ a hráči vážime našich fanúšikov a takisto fanúšikov súpera, ktorí chcú vidieť plnohodnotný zápas Fortuna ligy, všetci sú odhodlaní nastúpiť, nesklamať svojich priaznivcov a ani širokú futbalovú verejnosť. Hráči sú motivovaní bojovať za seba, za farby klubu a k zápasu pristúpia s plnou vážnosťou a rešpektom k inštitúcii Fortuna ligy, ÚLK a celému futbalovému hnutiu. Aj napriek medializovanej negatívnej situácii v klube je hráčska kabína a poverený realizačný tím odhodlaný podať čo najlepší výkon a reprezentovať klub v čo najlepšom svetle. Zároveň sme hrdí na hráčov a celý realizačný tím, že aj napriek tejto situácii v klube sú ochotní nastúpiť a bojovať za farby FK Senica,“ píše sa na webe Senice.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk