ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šamorín hlási už tretiu zimnú posilu, tentokrát lovil vo Fortuna lige
zdroj: stksamorin.sk

Šamorín hlási už tretiu zimnú posilu, tentokrát lovil vo Fortuna lige

Druholigový Šamorín pokračuje vo vystužovaní kádra. V záchranárskych prácach mu pomôže dvadsaťročný srbský stopér Nikola Unkovič, ktorý prichádza na polročné hosťovanie z fortunaligovej Serede.

"Na tréningoch a v prípravných dueloch nás presvedčil o svojich kvalitách. V jeho osobe sme získali mladého talentovaného stopéra," uviedol športový riaditeľ Csaba Horváth pre klubový web ŠTK Šamorín. Srbský mladík má na svojom konte v aktuálnej sezóne jeden štart v slovenskej najvyššej súťaži, keď vybehol na trávnik v záverečných ôsmich minútach súboja Serede proti Slovanu Bratislava (0:4). Jedno vystúpenie pridal aj v Slovnaft Cupe.

Šamorín tak priviedol už druhú posilu do obrany, nedávno totiž skompletizoval transfer maďarsko-gréckeho zadáka Konstantinosa Oikonomoua. Dvadsaťtriročný stopér si zahral za mládežnícke reprezentácie Grécka do 16 a 19 rokov, no narodil sa a vyrastal v Budapešti. Až po dvadsiatke sa presunul do gréckeho Ergotelisu, účastníkovi tamojšej druhej ligy. “Oslovila ma najmä vízia, ktorú v klube majú. Tím je plný mladých, talentovaných hráčov, čo mi taktiež vyhovuje. Hoci som polovičný Grék a rozprávam aj po grécky, už moje pôsobenie v Grécku považujem za zahraničnú skúsenosť, keďže som väčšinu života prežil v Maďarsku. Verím, že sa na Slovensku posuniem výkonnostne vyššie a pozbieram skúsenosti vo fyzicky náročnej a vyrovnanej súťaži," povedal Oikonomou, ktorý chce pomôcť Šamorínu k záchrane.

Konstantinos Oikonomou
Konstantinos Oikonomou sa chce na Slovensku posunúť výkonnostne vyššie a pomôcť Šamorínu k záchrane (foto: stksamorin.sk)

Aktuálne trinásty celok druhej ligy posilnil aj stred poľa, keď získal dvadsaťdvaročného záložníka Denisa Janča z Popradu. Na juhu Slovenska zostane minimálne do konca sezóny, v zmluve je zahrnutá aj opcia na ďalší rok.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk