ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pekná iniciatíva v Žiline: Príďte na futbal, pomôžete chorému Riškovi
zdroj: mskzilina.sk

Pekná iniciatíva v Žiline: Príďte na futbal, pomôžete chorému Riškovi

Výťažok zo vstupného z nedeľného fortunaligového zápasu medzi Žilinou a Zlatými Moravcami poputuje na liečbu malého Riška, ktorý trpí zriedkavým ochorením.

S príbehom malého Riška, ktorému bola diagnostikovaná zákerná genetická choroba SMA, prišla bývalá tenistka a čoskoro tiež mama Dominika Cibulková, či hokejové hviezdy Zdeno Chára či Marián Hossa. Finančne náročná liečba má stáť dva milióny eur, doteraz sa vyzbieralo zhruba pol milióna. O všetkom informuje prehľadne stránka Riško, dýchaj. K iniciatíve sa najnovšie pripojili aj slovenský klub zo Žiliny, ktorý na liečbu prispeje celým ziskom zo vstupného z najbližšieho domáceho zápasu.

Samotná iniciatíva prišla od chalanov zo šatne, ktorí chceli okamžite malému Riškovi pomôcť. Do tejto výzvy sa zapojili viacerí známi športovci zo Slovenska a táto mimoriadna udalosť neobišla ani futbalový klub MŠK Žilina. Preto sme sa rozhodli vyzbierané vstupné z nedeľného zápasu proti Zlatým Moravciam darovať malému Riškovi, ktorý bojuje s vážnym ochorením a jeho liečba je finančne veľmi náročná. Samotní hráči ešte budú organizovať dražby cez svoje sociálne siete a rovnako prisľúbili, že sa v prípade výhry v najbližšom zápase vzdajú svojich prémií v prospech Riška,“ povedal mediálny manažér šošonov Martin Kollár.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk