ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Krásne gesto trnavských fanúšikov, lístok zdarma od tajného dobrodinca
zdroj: Róbert Fritz

Krásne gesto trnavských fanúšikov, lístok zdarma od tajného dobrodinca

Fanúšikovia Spartaka Trnava sa opäť zachovali ako jedna veľká rodina.

Oficiálny fanúšikovský obchod Spartaka Trnava, ktorý má v kompetencii predaj lístkov na domáce stretnutia, spustil štyri dni pred tradičným derby so Slovanom jedinečnú akciu Fanúšik fanúšikovi. Iniciatíva funguje na jednoduchom princípe, kedy fanúšik zakúpi na zápas viac lístkov a tie navyše si vo fanshope môže vyzdvihnúť niekto, kto si lístok z finančných dôvodov nemôže zaobstarať. Akcia by mala platiť počas celej jarnej časti Fortuna ligy.

S nápadom na štedrú fanúšikovskú pomoc prišli priamo najvernejší priaznivci andelov. „Keďže náš Spartak má fanúšika aj medzi ľuďmi, ktorým ich aktuálna finančná situácia neumožňuje osobne navštevovať zápasy nášho klubu, vznikla medzi fanúšikmi nová iniciatíva. Na každý zápas budú fanúšikovia dobrovoľne kupovať niekoľko dospelých či detských lístkov naviac, pričom tie budú vždy odložené u nás vo fanshope. Tieto lístky sú primárne určené pre finančne slabšie rodiny s deťmi, ktorým chcú fanúšikovia takýmto spôsobom umožniť navštíviť zápas Spartaka Trnava spolu so svojimi ratolesťami a urobiť im tak radosť,“ píše sa na oficiálnom konte trnavského fanúšikovského obchodu na sociálnej sieti Facebook.

Podľa našich informácií tak už urobilo niekoľko fanúšikov, veriac, že vo väčšom počte pomôžu hráčom svojho milovaného klubu vybojovať si účasť v majstrovskej vetve v nadstavbovej časti a následne zabojovať o miestenku v pohárovej Európe. Už na tradičné derby so Slovanom sa tak môže dostať viacero rodín, ktoré by inak toľko financií aktuálne nedokázalo nazbierať. „Ako sa dostať k lístkom? Stačí počas posledných pár dní, pred každým domácim zápasom, prísť osobne do fanshopu a spýtať sa, či niekto nenechal lístkok navyše. Veríme, že sa do tejto iniciatívy zapojí čo najviac ľudí,“ píše sa na konci príspevku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk