ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Valach prežil najťažšie obdobie: Otvorilo mi to oči a posunulo ma vpred
zdroj: fcpetrzalka.sk

Valach prežil najťažšie obdobie: Otvorilo mi to oči a posunulo ma vpred

To najhoršie má za sebou. Mladý brankár Frederik Valach si v rámci jesennej časti tohto ročníka II. ligy vytrpel svoje. V zápase jeho Petržalky s Liptovským Mikulášom ho po hodine hry vynášali na nosidlách s otrasom mozgu, so zlomenou čeľusťou, lícnou kosťou a nosom. Osudným sa mu stal nešťastný stret s hráčom súpera Dušanom Kucharčíkom, po ktorom nasledovala operácia i dlhé rehabilitácie. Nedávno sa však znovu ukázal medzi tromi žrďami.

Dvadsaťročný futbalový gólman si po dlhom čase znovu zachytal, a to v sobotu v prípravnom zápase proti účastníkovi TIPOS III. liga Západ zo Šale. Do bránky sa dostal v druhom polčase. Po dlhšej odmlke sa to nezaobišlo bez nervozity. "Pred zápasom som cítil trochu trému a rešpekt. Potom, ako som už šiel po prestávke do bránky, tak po piatich minútach to všetko zo mňa opadlo a na všetko som zabudol," hovoril Valach ku svojim prvým minútam po návrate pre futbalnet.sk.

Štyri a pol mesiaca bez futbalu. Tak dlho sa mladý "lapač" nepostavil na ihrisko a nemohol pomôcť svojmu tímu. "Bolo to určite moje najdlhšie a najťažšie obdobie bez futbalu. Ale na druhú stranu mi to otvorilo oči v iných veciach a posunulo ma to dopredu v inom smere. Ako futbalista trénujete takmer každý deň a zrazu dva až tri mesiace nemôžete nič robiť, to vás strašne ubíja. Zároveň bolo ťažké sledovať chalanov z tribúny a nevedieť im pomôcť na ihrisku. Pomohli mi však moja priateľka a rodina. Oni pri mne stáli celý čas," komentoval hernú absenciu člen reprezentácie SR do 21 rokov.

Jeho povinnosti u čierno-bielych zastúpil najmä Ľuboš Kamenár, ktorý je teraz už v Trnave. Po novom bude jeho dvojička Libor Hrdlička, s ktorým sa už Valach zoznámil. "Libor je výborný brankár s mnohými skúsenosťami zo zahraničných klubov. Som rád, že je tu a môžem sa od neho niečo priučiť. Celkovo sa veľa hráčov obmenilo, viacerí odišli a iní zase prišli. Spoznávame sa. Nálada je dobrá a už sa nevieme dočkať prvého zápasu," hovoril ďalej Valach ku zmenám u Petržalčanov.

Frederik Valach
Frederik Valach verí, že Petržalka naplní záchranárske ambície. (fcpetrzalka.sk)

Káder trénera Vladimíra Koníka bude chcieť na jar potvrdiť záchranárske ambície. Negatívna séria zo záveru jesene zosunula bratislavské mužstvo na zostupové 14. miesto. Navyše, 33 inkasovaných gólov znamená druhú najhoršiu defenzívu v súťaži. "Sledoval som každý jeden zápas a na niektorých som sa bol aj pozrieť osobne. Prvá polka sezóny nám nevyšla podľa predstáv, ale stále je pred nami trinásť zápasov a neriešime to, že sme v zóne zostupu. Ideme od zápasu k zápasu a v každom budeme chcieť zabodovať a vyťažiť maximum," hovoril Valach a na záver vyslovil aj želanie: "Hlavne chcem byť zdravý, dostať sa späť do bránky a pomôcť chalanom k dobrým výsledkom."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk