ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Poprad vystužil stred poľa, priviedol druhého Španiela
zdroj: fkpoprad.sk

Poprad vystužil stred poľa, priviedol druhého Španiela

Po odchode Denisa Janča do Šamorína a Štefana Zošáka, ktorý ukončil profesionálnu kariéru, potreboval druholigový Poprad vystužiť stred poľa. Už dávnejšie klub oznámil príchod nigérijského ofenzívneho záložníka Kanua z treťoligového Vranova nad Topľou a v utorok predstavil i ďalšieho legionára.

Druhou zimnou posilou Podtatrancov je Španiel Oscar Castellano Matallana. Dvadsaťdvaročný odchovanec Espanyolu Barcelona sa so štvrtým tímom 2. ligy dohodol na spolupráci až do leta 2022. „Technicky dobre vybavený hráč presvedčil na tréningoch i v prípravných zápasoch o svojich kvalitách, a tak sa vedenie klubu rozhodlo podpísať s ním dlhodobejší kontrakt,“ píše sa na fkpoprad.sk.

„Som veľmi šťastný, že tu môžem byť a som vzrušený z toho, že si môžem žiť svoj sen. Počul som o FK Poprad od Enza (Arevala, pozn. autora) a som veľmi rád, že s ním môžem hrať znovu v jednom klube. Vyrastali sme spolu v akadémii v Španielsku. Už sa neviem dočkať začiatku súťaže, keď si oblečiem dres v majstrovskom zápase. Mojím cieľom je pomôcť mužstvu a dobre reprezentovať tento klub. Enzo mi o Poprade rozprával veľa, prakticky každý deň. Som tu už niekoľko dní a stále objavujem v meste niečo nové,“ rozplýva sa španielsky futbalista, ktorý si po rokoch opäť zahrá v jednom tíme so svojim kamarátom a rovesníkom Enzom Maurom Arevalom Acostom.

Oscar Castellano Matallana a Stanislav Šesták
Oscar Castellano Matallana je druhou zimnou posilou Popradu (foto: fkpoprad.sk)

„Oscar je typický španielsky hráč. Je síce trošku nižšej postavy a nie až tak fyzicky disponovaný, ale je silný na lopte a výborný do kombinácie. Tým, že je to bývalý Enzov spoluhráč z Espanyolu Barcelona, má aj na neho dobrý vplyv. Dobre nám to všetko zapasovalo, je to dobrý chlapec, ktorý sa chce ukázať v našom mužstve a posunúť sa ďalej vo svojej futbalovej kariére. Takto chceme ďalej pracovať, aby hráči nebrali Poprad ako nejakú poslednú štáciu v ich kariére. Ide o to, aby pomohli klubu i sebe, aby to malo zmysel pre obe strany,“ vyjadril sa športový riaditeľ FK Poprad Stanislav Šesták.

Ambiciózny klub, ktorý si pred rokom zahral v baráži o postup do Fortuna ligy proti Trenčínu, ani tentoraz neskráva postupové ciele. Mužstvo pod vedením nového trénerského dua Belejčák - Ďuriš bude musieť na jar doháňať sedembodové manko na prvé dva tímy tabuľky Banskú Bystricu a Dubnicu. V úvodnom jarnom kole sa 7. marca predstaví na pôde deviateho FC Košice.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk