ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mourinho o netradičnom účese: Zaspal som v kresle u holiča!
zdroj: Twitter

Mourinho o netradičnom účese: Zaspal som v kresle u holiča!

Zatiaľ, čo futbalisti v anglickej Premier League si užili pár dní voľna, väčšina manažérov neoddychovala. Platí to aj o Josém Mourinhovi, ktorý namiesto krátkeho sústredenia v Dubaji či v Španielsku naplno pracoval, aby dokonale pripravil Tottenham na blížiaci sa náročný program.

Mourinho cez víkend odletel do Mníchova, aby si na vlastné oči pozrel bundesligový šláger medzi domácim Bayernom a RB Lipsko. Práve „čierny kôň“ nemeckej ligy totiž bude už 19. februára súperom „kohútov“ v osemfinále Ligy majstrov. Hoci by mohol duel sledovať v televízii a do Mníchova vyslať niektorého z kolegov, tvrdí, že sa nič nevyrovná osobnej účasti na štadióne. Samotný zápas zaostal za očakávaniami, skončil sa bezgólovou remízou, no Mourinho získal veľa podstatných informácií.

„Je to veľmi dôležité, videl som veľa malých detailov, vrátane rozcvičiek. Videl som viac, než mi ponúkne televízia či video. Je dôležité sledovať i rozcvičku, zistiť, čo robia jednotliví hráči. Niektoré zručnosti hráčov sa totiž počas zápasu nie vždy prejavia. Predsa len, hrá sa vo vyššej intenzite. Je to zážitok, nemohol som si to nechať ujsť,“ vysvetlil pre Sky Sports Mourinho, ktorého potešila krátka zimná prestávka v Premier League, hoci on sám ju vraj nepotrebuje: „Hráči potrebujú pár dní na oddych. Pre ich telo a myseľ je to dôležité. No pre mňa nie. Myslím si, že mužstvu najviac pomôžem vtedy, keď pracujem.“

zdroj: José Mourinho vysvetlil, prečo si nechal vyholiť hlavu (video: Twitter)

Londýnsky klub vyhral posledné dva ligové zápasy pred zimnou prestávkou a v tabuľke Premier League mu aktuálne patrí šiesta priečka. Na štvrté miesto, zaručujúce účasť v budúcej sezóne Ligy majstrov, stráca štyri body. V nedeľu sa Tottenham predstaví na pôde sedemnástej Aston Villy, o tri dni neskôr doma privíta v Lige majstrov Lipsko a na budúcu sobotu nastúpi na Stamford Bridge v nesmierne dôležitom zápase proti Chelsea.

Počas náročných týždňov Mourinho zrejme nebude mať čas ani na návštevu kaderníctva, a tak si to počas voľnejšieho obdobia zjednodušil. Mnohých šokoval, keď zverejnil fotku s netradičným účesom, takmer bez vlasov. „Mám rád, keď mám kratšie vlasy a cítim chladné počasie. Občas uvítam malú zmenu. Toto ale nebol ten prípad. Zaspal som v kresle u holiča. Keď som sa zobudil, bolo to také zlé, že som mu povedal, nech mi to úplne skráti. Našťastie, vlasy dorastú,“ okomentoval so svojim typickým humorom „The Special One“.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Tottenham

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

HOKEJ.sk