ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Druholigista si pochvaľoval tréningy s Weissom: Priniesol kvalitu aj motiváciu
zdroj: Instagram Jozef Špyrka

Druholigista si pochvaľoval tréningy s Weissom: Priniesol kvalitu aj motiváciu

Nebolo tomu až tak dávno, čo na pár dní zavítal do Podbrezovej Marek Hamšík, aby sa s hráčmi z Horehronia zapojil na pár dní do tréningového procesu. Ku "železiarom" teraz zavítalo ďalšie veľké futbalové meno. V srdci Slovenska si to vyskúšal aj Vladimír Weiss mladší, ktorý sa postupne dostáva do tréningovej záťaže po tom, ako dlhšiu dobu absentoval pre zranenie.

Tridsaťročný ofenzívny stredopoliar je stále bez klubového angažmánu, hoci sa čoraz častejšie spomínal jeho možný príchod do Slovana Bratislava. Namiesto "belasých" sa však nateraz pripravoval práve s Podbrezovčanmi. Po svojom konci v katarskom Al-Gharafa absolvoval tri tréningové jednotky s účastníkom II. ligy a hráči boli, samozrejme, nadšení. "Je to fajn. Myslím si, že všetci chalani sme radi, že si môžeme zatrénovať s ďalším top hráčom," vyjadril sa slovenský reprezentant do 21 rokov Jozef Špyrka pre futbalnet.sk.

Podľa mladého stredopoliara sa aj Podbrezovčania mali čo naučiť od 66-násobného reprezentanta "sokolov". Na rozdiel od Mareka Hamšíka priniesol iné prvky do tréningu. "Obaja sú top hráči, ako ich poznáme aj z reprezentácie. Marek hral jednoduchšie a rozdával prihrávky a Vlado ako krídlo využíva hlavne svoj talent a situácie jeden na jedného," konkretizoval Špyrka a odpovedal aj na otázku, aký bol Weiss v šatni. "Úplne super, je naozaj v pohode. Do nášho tréningového procesu priniesol kvalitu, dribling, svoj talent a môžem povedať, že aj motiváciu, hlavne pre mladých chalanov," zakončil rodák z Prešova smerom k bývalému hráčovi Manchestru City, Boltonu, Rangers, Espanyolu, Pescary, Olympiacosu, Lekhwiye či Al Gharafy.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk