ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina poslala dvojicu hráčov na hosťovanie do Pohronia
zdroj: mskzilina.sk

Žilina poslala dvojicu hráčov na hosťovanie do Pohronia

MŠK Žilina a jeho "béčko" vstúpia do jarnej časti Fortuna ligy, resp. II. ligy bez dvojice futbalistov. Na hosťovanie do konca sezóny poslal duo Roland Gerebenits a Peter Chríbik. Obaja si to namieria do prvoligového Pohronia. Tímu zo Žiaru nad Hronom budú vypomáhať v záchranárskych ambíciách.

Obaja odchovanci žlto-zelených sa už zapojili do tréningového procesu po jeseni posledného mužstva najvyššej súťaže na Slovensku. Devätnásťročný útočník Gerebenits odohral v tomto ročníku 15 zápasov za B-tím v II. lige. Súčasťou "áčka" bol už ako 17-ročný, celkovo medzi elitou odohral sedem zápasov. Premiérovo si vyskúša, aké je to hrať za iný tím ako za "šošonov".

"Roland pôsobil striedavo v A-tíme a rezerve. Aktuálne bol súčasťou kabíny Pavla Staňa, zúčastnil sa aj na sústredení v Emirátoch. Po návrate sa tréner rozhodol, že Roland sa vráti späť do B-tímu. Preto sme aj my pre neho hľadali ďalšie riešenie, cestu pre jeho ďalší vývoj a napredovanie. Vzhľadom na to, že už odohral vyše sezóny v II. lige, chceli sme pre neho spraviť kontinuálny krok, aby si lepšie vyskúšal najvyššiu súťaž," objasnil smerom k jeho hosťovaniu na klubovom webe športový manažér MŠK Karol Belaník.

Peter Chríbik ako stopér nastúpil za žilinskú rezervu 13-krát, bol aj kapitánom, dres A-tímu si doposiaľ  ešte neobliekol. "Peťo pôsobil ostatné roky v B-tíme, kde pravidelne hrával II. ligu. Nikdy sa neprebojoval do základného kádra A-tímu, a preto si chcel vyskúšať pôsobenie v inom mužstve Fortuna ligy. Absolvoval niekoľko skúšok a nakoniec prišla dohoda s Pohroním, kde odchádza na hosťovanie do konca sezóny s následnou opciou. Podľa prvotných informácií sú v Pohroní doteraz spokojní s Petrovou výkonnosťou. Mal by teda dostať priestor," povedal smerom k 21-ročnému defenzívnemu univerzálovi Belaník.

A ako na možnosť hosťovania v Pohroní zareagovali samotní hráči? "Ťažko sa mi zo Žiliny odchádzalo, cítil som však, že sa musím posunúť. Som rád za príležitosť v Pohroní, kde sa budem môcť zlepšovať a hrávať ligu. To je pre mňa aktuálne najdôležitejšie," skonštatoval Gerebenits. "Žilina mi umožnila hľadať si hosťovanie. Na začiatku sa mi odchádzalo z MŠK ťažko, pretože tu je super atmosféra. Som však rád, že mi Pohronie dalo šancu a urobím všetko preto, aby som sa tu presadil a aby som môjmu novému klubu pomohol so záchranou v najvyššej lige," nadviazal na jeho slová Chríbik.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk