ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Opora Bayernu si vyslúžila kritiku od legendy: Greta Thunberg nemeckého futbalu
zdroj: twitter.com

Opora Bayernu si vyslúžila kritiku od legendy: Greta Thunberg nemeckého futbalu

Za Bayern Mníchov nastupoval dlhých pätnásť rokov. Legendárneho Mehmeta Scholla zaráža, ako sa na verejnosti prezentuje jedna z opôr zadných radov rekordného nemeckého šampióna, čo dal aj patrične najavo.

Štyridsaťdeväťročný Mehmet Scholl kritizoval verejné vystupovanie defenzívneho záložníka Joshuu Kimmicha a prirovnal ho k švédskej klimatickej aktivistke Grete Thunberg, známej svojimi emotívnymi oduševnenými prejavmi.

"Je presvedčený, že vo veku 24 rokov musí permanentne tlačiť prsty do nejakých rán a poukazovať na slabé stránky tímu, čo ma veľmi znepokojuje," povedala bývalá nemecká hviezda vo svojej rozhlasovej šou Mehmets Schollplatten. Kimmich, ktorý medzičasom dovŕšil 25 rokov, je známy svojimi silnými vyhláseniami. Opakovane kritizoval Bayern na verejnosti a pred médiami, napríklad po decembrovej porážke s Borussiou Mönchengladbach (1:2), po ktorej dvíhal varovný prst a hovoril o výstražných signáloch. "Tí, ktorí to ešte nepochopili, sú na úplne zlej ceste," prizvukoval vtedy nemecký reprezentant.

Kimmich je aj v prebiehajúcej sezóne neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy Bayernu. V devätnástich ligových zápasoch strelil jeden gól. Na ihrisku nechýbal ani v pohárových dueloch či Lige majstrov, v ktorej taktiež skóroval. "Mal by sa samozrejme postupne stať lídrom, to je v poriadku. Aj jeho výkony sú fajn. Ale kam toto celé vedie? Ešte rozhodne nie je Schweinsteiger. Všetky tie jeho vyjadrenia a rozhovory, bolo toho už na mňa príliš. Potom som o tom celom popremýšľal: Je to Greta Thunberg nemeckého futbalu," dodal Scholl.

zdroj: twitter.com

Na Schollove vyjadrenia zareagoval aj tréner Bayernu Hansi Flick, ktorý sa na tlačovej konferencii svojho zverenca zastal. "Joshua Kimmich je dôležitý hráč. Mám rád hráčov, ktorí sa posúvajú dopredu a majú svoj názor. Je na veľmi dobrej ceste a som s ním veľmi, naozaj veľmi spokojný," povedal kouč aktuálneho lídra Bundesligy.

Scholl a Flick sú dobrí priatelia, ktorí si vymieňajú názory pomerne často. Legendárny nemecký záložník ho mimoriadne vychválil. "Veľmi sa mi páči. Je to dobrý človek a výborný kamarát, jednoducho inteligentný a milý človek. V Bayerne odvádza skvelú prácu, hráči sa pri ňom cítia vynikajúco. Dúfam, že tam zostane veľmi, skutočne veľmi dlho," zakončil Scholl.

Bayern sa po dvadsiatich ligových zápasoch so 42 bodmi vyhrieva na čele nemeckej Bundesligy. Najbližšie však v nedeľňajšom domácom šlágri privíta ambiciózneho súpera z Lipska, ktorý za ním zaostáva len o jediný bod.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk